Кривий Ріг може увійти до Смарагдової мережі Європи
Про це у MediaHub говорили український еколог і зоолог, співробітник відділу моніторингу та охорони тваринного світу Інституту зоології НАН України Олексій Василюк та криворізький біолог, викладач біології КПГМЛ Вікторія Тротнер.
«Іноземці їдуть у Кривий Ріг, бо такої природи і таких індустріальних пейзажів більше ніде не побачиш у Європі. Завдяки появі таких об”єктів є можливість привернути увагу до Кривого Рогу, відкрити нову і туристичну, і природоохоронну сторінки в історії міста. Усі природні об’єкти, які увійдуть до Смарагдової мережі, отримають фінансування з Євросоюзу для збереження їхньої недоторканості.
До переліку увійшли басейни річок Саксагань та Інгулець і 14 об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею майже 400 гектарів. Це Балка “Північна Червона”, сланцеві скелі, виходи амфіболітів, ландшафний заказник “Візирка” . А ще – місця зростання рідкісних рослин та гніздування птахів», – каже голова ГО ” Українська природоохоронна група”, науковий співробітник Інституту зоології НАН України Олексій Василюк.
«Інгулець та район карачунівських гранітів – це одне з двох місць зростання голонасінника одеського, який занесений у світовий Червоний список. Знайшли ми його 2017 року. Крім того, Криворіжжя – місце гніздування рідкісних птахів. Приміром, тут для себе оселю знаходить птаха рибалочки», – говорить ботанік, експерт із заповідних територій Криворіжжя Вікторія Тротнер.
Фото wikimedia