Кривий Ріг може увійти до Смарагдової мережі Європи

Кривий Ріг може увійти до Смарагдової мережі Європи – спільної для усієї Європи природної території, збереження яких важливе для усього континенту. Дві з таких територій розташовані на Дніпропетровщині — у центрі Кривого Рогу. Повідомляє «Рудана».

Про це у MediaHub говорили український еколог і зоолог, співробітник відділу моніторингу та охорони тваринного світу Інституту зоології НАН України Олексій Василюк та криворізький біолог, викладач біології КПГМЛ Вікторія Тротнер.

«Іноземці їдуть у Кривий Ріг, бо такої природи і таких індустріальних пейзажів більше ніде не побачиш у Європі. Завдяки появі таких об»єктів є можливість привернути увагу до Кривого Рогу, відкрити нову і туристичну, і природоохоронну сторінки в історії міста. Усі природні об’єкти, які увійдуть до Смарагдової мережі, отримають фінансування з Євросоюзу для збереження їхньої недоторканості.

До переліку увійшли басейни річок Саксагань та Інгулець і 14 об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею майже 400 гектарів. Це Балка «Північна Червона», сланцеві скелі, виходи амфіболітів, ландшафний заказник «Візирка» . А ще —  місця зростання рідкісних рослин та гніздування птахів», — каже голова ГО » Українська природоохоронна група», науковий співробітник Інституту зоології НАН України Олексій Василюк.

«Інгулець та район карачунівських гранітів – це одне з двох місць зростання голонасінника одеського, який занесений у світовий Червоний список. Знайшли ми його 2017 року. Крім того, Криворіжжя – місце гніздування рідкісних птахів. Приміром, тут для себе оселю знаходить птаха рибалочки», — говорить ботанік, експерт із заповідних територій Криворіжжя Вікторія Тротнер.

Фото wikimedia