Patient having breast scan in hospital

Лікарі Дніпропетровщини закликають жінок пройти обстеження

Зовсім юні та старенькі, жінки і навіть чоловіки. Рак молочної залози не жаліє нікого. Лише цьогоріч в області зареєстровано понад 900 таких випадків. Більше 40% хвороб можна попередити, кажуть медики. Здоровий спосіб життя та профілактика у цьому допоможуть. З 20 жовтня по 20 листопада на Дніпропетровщині пройде місячник боротьби з раком молочної залози. Подбати про своє здоров’я закликають усіх.

Завідуюча обласним мамологічним центром Вікторія Коваленко розповіла, що треба звернутися до свого сімейного лікаря або гінеколога. Спеціаліст огляне, видасть направлення на УЗД або мамографію. Це можна зробити протягом місячника або у будь-який зручний час.

«Такі обстеження жінка має робити щороку. До 40 років – це УЗД. Після 40 – мамограма, – сказала лікар. – Тим, хто має схильність до хвороби, відвідувати лікаря рекомендується двічі на рік».

Схильність може бути спадкова чи зумовлена деякими факторами. Це ранній початок менструації та пізнє її закінчення, вагітність після 35-ти років, навколишнє середовище, неправильне харчування, малорухливість, шкідливі звички.

«Жінки також мають щомісяця проводити обстеження самостійно, звертати увагу на зовнішній стан грудей, а також пахви», – сказала Вікторія Коваленко.

Головний позаштатний спеціаліст з онкології департаменту охорони здоров’я ОДА Віталій Машталер додав, що зараз на Дніпропетровщині вже можна проводити спеціальні генетичні обстеження. Вони дозволяють передбачити рак.

«Поки це можна зробити лише у приватних лабораторіях. Коштує це близько 16-17 тисяч. Якщо мутація в аналізі позитивна – рак буде. Його не уникнути», – розповів лікар.

Віталій Машталер закликав не закривати очі на подібні місячники.

«Усі шукають панацею від раку, але вона у наших головах. Повірте, пухлини легко попередити. Для цього треба дбати про своє здоров’я, вчасно обстежуватись. То ж виділіть для себе час. З-поміж безкінечних справ, роботи та домашніх клопотів. Адже коли приходить рак, йому неважливо, що колись ви були заняті, не змогли чи не захотіли вчасно прийти до лікарні», – сказав Віталій Машталер.

Добавить комментарий