DIGITAL CAMERA

Львів перейматиме німецький досвід у будівництві сонячних поселень

З 2016 року місто Лева розпочне співпрацювати із німецьким Фрайбургом у впровадженні енергозберігаючих технологій. Як зазначають у міськраді, у рамках відповідної програми закордонні фахівці консультуватимуть львів’ян щодо залучення грантових коштів і поетапності запровадження «зелених» технологій у житлових будинках та на підприємствах обласного центру, повідомляє  radio24.ua із посиланням на Львівську Пошту.

Сьогодні Фрайбурґ використовує фотоелектричні батареї загальною потужністю 4,3 МВт — на одного жителя припадає близько 21 Вт. Саме у цьому німецькому місті свого часу виник потужний екологічний рух, поштовхом до якого стала багатотисячна протестна акція проти будівництва ядерного реактора у містечку Віль-на-Кайзерштулі у 1975 році.

У Фрайбурзі, що складається з багатоквартирних житлових будинків та комерційного центру, у 2000 році на місці колишньої французької військової бази побудували сонячний житловий квартал, який став полігоном для зеленого будівництва та вивчення реальної ефективності нових еко-технологій. Ініціатор проекту — архітектор Рольф Діш –  всі будинки спорудив з дерева, покрив їх ізоляційним шаром завтовшки 35 мм і обладнав на дахах сонячні міні-електростанції.

Підрахунки, які ведуть мешканці поселення, свідчать, що їхні будинки виробляють y середньому втричі більше електроенергії, ніж споживають. Надлишки «зеленої» енергії стали для власників сонячних будинків джерелом додаткового доходу.  На додачу, у сонячному поселенні діють спеціальні правила пересування. Практично всі вільні ділянки займають пішохідні зони та доріжки для велосипедів, забезпечено сполучення з громадським транспортом, а користування авто у більшості зон взагалі заборонено. Мешканців заохочують до практики carshare — спільного користування автівками.

Будинки у «Сонячному поселенні» Фрайбурґа коштують значно дорожче за звичайні. Як зізнаються його мешканці, навіть заробляючи на продажі електроенергії, таке житло окупиться лише за 15-20 років.

З 1999 року в Німеччині діє закон про субсидії стосовно поновлюваної енергії. Якщо вартість спожитої енергії для мешканця Фрайбурґа становить менше 20 центів за 1 кВт-год, то сонячна енергія продається по 50 центів.

Залишити відповідь