Медикам полегшать роботу з проведення ДНК-еспертиз

За останні два роки в обласному бюро судмедекспертизи проведено більше 650 досліджень ДНК. Процедура складна, потребує кропіткої роботи та тривалого часу. Незабаром цей процес спростять. Для цього придбають автоматичний генетичний аналізатор.

На диво-пристрій з обласного бюджету виділили понад 6 млн. гривень, повідомили у департаменті охорони здоров’я ОДА. Зазначають: аналізатор з’явиться у бюро до кінця року.

Медики чекають на апарат з нетерпінням. Він повністю автоматизований, дає 100% точність, суттєво скорочує час досліджень – з декількох тижнів до одного.

«Відкриються нові можливості для медицини регіону. Наприклад, зараз імена загиблих бійців АТО допомагають встановлювати лише у структурах МВД. З появою аналізатору це робитимуть і в дніпропетровському бюро судмедекспертизи. Раніше це було складніше через брак обладнання», – зазначили в обласному департаменті охорони здоров’я.

Там повідомили, що подібні аналоги є у медзакладах Києва та Одеси, але цей аналізатор набагато сучасніший.

У 2014-2015 роках в обласному бюро судмедекспертизи провели більше 650 досліджень ДНК, у тому числі – понад 160 для загиблих бійців АТО.

Добавить комментарий