Медики з Дніпропетровщини переймали досвід у колег з Літви

Як працює сучасна система психологічної підтримки в Литві, що вирізняється комплексним підходом до лікування кожного пацієнта. Про це дізнавалися медики Дніпропетровщини. Наші спеціалісти відвідали балтійські лікарні та поспілкувалися із закордонними колегами. Отриманий досвід застосують для допомоги бійцям АТО, їх родинам та переселенцям. Навчання вже пройшли 15 спеціалістів, ще 5 поїдуть до Литви наступного року. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

«Як у Литві пацієнтам допомагають впоратися з важким стресом та що потрібно для організації найсучаснішої системи психологічної підтримки. Про це 2015-го вільнюські реабілітологи розповідали на семінарі у Дніпропетровській області. Тоді запросили наших спеціалістів переймати досвід до Литви. 15 психологів, психотерапевтів та соцпрацівників з Дніпропетровщини вже побували у балтійській країні. Там вони отримали практичні знання, які зможуть застосувати під час роботи з бійцями АТО та переселенцями», – розповів очільник області Валентин Резніченко.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Досвідом з медиками Дніпропетровщини ділилися провідні закордонні спеціалісти. Наші психологи, психотерапевти та соцпрацівники на власні очі побачили, як працюють реабілітаційні центри у Литві. Їх особливість в комплексному підході. З кожним пацієнтом працює ціла команда лікарів. Це психіатр, психотерапевт, соцпрацівник та ерготерапевт, який допомагає відновити втрачені побутові навички. Така практика універсальна та ефективно працює в багатьох країнах світу.

«Центри з психологічної підтримки у Литві навіть не можна назвати лікарнями, скоріше вони схожі на санаторії. Замість звичного для нас лікування в стаціонарі – комплексна реабілітаційна програма. Це не лише медичні процедури, а й постійне спілкування, арт та музикотерапія, соціальна адаптація, допомога цілої групи різнопланових спеціалістів. Отриманий досвід буду застосовувати в своїй роботі. Вже працюю над організацією подібної до литовської системи психологічної реабілітації», – поділився психотерапевт волонтерського реабілітаційного центру для учасників АТО та їх сімей «Щира справа» Родіон Дядко. Він нещодавно повернувся з шестиденного навчання у Литві.

Наступного року переймати досвід литовських лікарів поїдуть ще 5 спеціалістів з Дніпропетровщини.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *