Менше перевірок і збільшення надходжень: у Дніпрі податкова підбила підсумки
У 2019 році Державна фіскальна служба була реорганізована на дві окремі – митну та податкову. За словами дніпровських фахівців, така реформа дає більше можливостей для розвитку обох служб. У пріоритеті податківців – розвиток електронних сервісів, зменшення планових перевірок.
Збільшення надходжень
Загалом за 2019 рік бюджети усіх рівнів у Дніпропетровській області отримали понад 60 млрд грн податків і зборів, це на 20,8 млрд грн більше, ніж торік. До державного бюджету було спрямовано 35 млрд грн, порівняно з 2018-м ця сума збільшилась на 13,4 млрд грн. До місцевих бюджетів за минулий рік платники сплатили 25,4 млрд грн, що на 5,4 млрд грн більше, ніж у 2018 році. «Одне з найбільш нагальних питань для нашої області – екологічний податок. Упродовж 2019 року нами постійно велась роз’яснювальна робота щодо активної участі у сплаті цього податку платниками великого, середнього та малого бізнесу. Так, за минулий рік ми отримали 843 млн грн екологічного податку, показники позаминулого року складали 662 млн грн, тож за рік нам вдалося зібрати на 181 млн грн більше. Вважаю, це якісний показник», – зазначила в. о. начальника Головного управління ДПС в області Ганна Чуб.
Місцеві бюджети в області формуються з надходжень податків на доходи фізичних осіб, сплати податків за землю, нерухоме майно, транспорт та єдиного податку.
«Торік податок із доходів фізосіб складав майже
15 млрд грн, сплата за землю – майже 4 млрд грн, єдиний податок – 3 млрд грн, а сума за нерухоме майно – 400 млн грн. Спостерігається стійка тенденція зростання податку єдиного внеску, в 2019 році він складав майже
16 млрд грн, що на 2,4 млрд грн більше, ніж у 2018 році», – сказала Ганна Чуб.
Менше перевірок
«Важливо, що збільшення надходжень відбувається не за рахунок тиску на підприємців, а завдяки новим підходам адміністрування податку. Головна ідея реформування податкової – налагодження партнерських відносин, а не протистояння державної служби та платника податків. Нині ми розширюємо онлайн-послуги, аби люди користувались електронними кабінетами, а не ходили до державних установ. Також зменшуємо кількість планових перевірок. Якщо торік їх було 449,то цього року планується 360», – говорить Ганна Чуб. Вона також зазначила, що за минулі роки, зокрема 2019-й, надходження податків від юридичних та фізичних осіб збільшується, тому що люди стають більш уважними до цього питання та розуміють, що податки – це розвиток їхніх населених пунктів та надання послуг державою.
Анастасія Нефретова, фото Уніан