Мер Павлограда розповів, що зробив за 100 днів
У Павлограді минулої п’ятниці відбулася прес-конференція міського голови Анатолія Вершини, присвячена 100 дням його перебування на посаді.
Зустріч, на яку прийшли не тільки журналісти, але й місцеві депутати, бізнесмени, керівники деяких підприємств і громадські активісти, тривала дві години. На початку мер звітував про зроблене.
Зокрема, він зазначив, що, не зважаючи різнопартійність депутатського корпусу (до міської ради увійшли представники шести політичних партій), йому таки вдалося консолідувати зусилля і результативно попрацювати. Проведено п’ять сесій міськради, на яких ухвалено 146 важливих рішень.
Наприклад, ухвалено Програму соціально-економічного та культурного розвитку міста, бюджет на поточний рік, який на 94,3 млн. грн. (тобто майже на 17%) більший від минулорічного і складає нині 658,1 млн.грн. (з них 42,9 млн. грн. – бюджет розвитку).
Прийнято Стратегію розвитку Павлограда до 2020 року, у рамках якої має бути реалізовано 47 важливих за п’ятьма напрямками (відкрите місто активного бізнесу і громади, місто здоров’я, енергоефективне місто, комфортне і безпечне місто, якісна освіта).
З метою запобігання корупції депутати ухвалили рішення, згідно з яким з 1 квітня у Павлограді впроваджується практика електронних закупівель. Тобто вже за кілька тижнів усі закупи органи і структури місцевої влади зобов’язані проводити через інтернет-платформу «Prozorro».
До управління міста залучено представників третього сектору не тільки через громадську раду, але й шляхом включення шести активістів до складу міськвиконкому, який налічує 13 осіб.
Мер також відзначив, що Павлограду вдалося залучити для вирішення місцевих проблем міжнародні інвестиції та гранти. Вони направлені, зокрема, на підтримку ОСББ, термомодернізацію та енергоефективність шкіл, дитсадків і лікарень.
Після детального звіту журналісти та громадські активісти понад годину спілкувалися з мером, задаючи йому питання, які хвилюють громаду. Зокрема, про те, що робить влада, аби побороти кримінал, запобігти масовому спаленню сухостою на пустищах та лиманах міста, як перетворити парки у справжні зони відпочинку і запобігти порушенням на їх території. Таких, наприклад, як паління багать, їзді автохамів по алеях та газонах і т.п.
Ігор Захарук