Мешканка Кривого Рогу розмальовує військові трофеї (Фото)
Криворізька волонтерка, художниця-аматорка Ірина Липень робить витвори мистецтва з використаних боєприпасів і тубусів. Жінка розмальовує військові трофеї, які її чоловік Юрій привозить з волонтерських поїздок на фронт. Роботи пані Ірини беруть участь у доброчинних виставках-аукціонах на користь ЗСУ. Про це розповідає «Рудана». Такі аукціони вже проводили у Кривому Розі, Івано-Франківську, Львові. Чимало розписаних тубусів були продані на допомогу нашим захисникам.
Ірина Липень не має спеціальної художньої освіти, все почалося спонтанно. До війни вони з чоловіком були приватними підприємцями в Кривому Розі. Коли ж окупанти розбомбили поля, подружжя почало волонтерити. Одного разу Юрій привіз додому тубус від танкового порохового заряду. Дружина запитала: навіщо? Юрій сказав: на згадку.
«Не потрібна нам така згадка», – відповіла Ірина. Довго дивилася на тубус, і їй закортіло змінити його так, щоб наповнити іншим сенсом. Вирішила намалювати на тубусі янгола, який захищав би наших дітей від ворога. Залишки зброї, яка є символом кривавої війни, криворожанка перетворила на можливість розповідати про війну та допомагати нашим воїнам”, – розповіла про художницю Світлана Климовська.
«Війна несе смерть та руїну. Але я розумію, що навіть зі зла треба робити добро», – твердо переконана художниця.
Наразі жінка виготовила нові роботи – розписала снаряди, які стануть експонатами виставки «Наш дім Україна». А надалі їх представлять на інтернет-аукціоні в допомогу 17-й Криворізькій танковій бригаді.




