Міносвіти повідомило про фальсифікацію 192 ЗНО-тестів

Члени робочої групи Українського центру оцінювання якості освіти на вимогу Генеральної прокуратури перевірили 859 робіт ЗНО абітурієнтів 2014 року і 2015 року. Як повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки, перевірка встановила ознаки недостовірності результатів зовнішнього незалежного оцінювання, які знаходяться у базі даних центру.

Так, за 2015 рік виявлено неспівпадіння результатів оцінювання 102 осіб, за 2014 – 90. Робоча група зіставила результати автоматизованої обробки сертифікаційних робіт з оригіналам бланків відповідей, наданих регіональними центрами оцінювання якості освіти.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Узагальнену інформацію про результати перевірки до Генпрокуратури передали 26 січня та 24 лютого. Перевірку проводили за вказаними Генпрокуратурою номерами сертифікатів ЗНО.

Тепер Міносвіти планує створити комісію, щоб встановити достовірність результатів у сертифікатах, які ГПУ витребувала для експертизи.

Це дасть підстави міністерству “вжити відповідні заходи, передбачені законодавством”, тобто скасувати накази про зарахування абітурієнтів, у сертифікатах яких виявили порушення.

У Міносвіти також звертають увагу на те, що у 2014 році було складено 867 223 тестів, у 2015 – 812179.

Ознаки невідповідності виявлено у 185 роботах учасників ЗНО 2014 року та 234 – 2015 року, що становить 0,02% та 0,03% від загальної кількості. Запит щодо перевірки сертифікатів до Центру оцінювання якості освіти Генпрокуратура надіслала 4 січня.

“З метою мінімізації ризиків будь-якого втручання до системи у майбутньому в Українському центрі оцінювання якості освіти вжито низку заходів”, – йдеться у повідомленні Міносвіти.

Зокрема, у центрі оновили штат ІТ- підрозділів та підрозділу, що відповідає за інформаційну безпеку, розмежували функції розробників ПО Інформаційно-телекомунікаційної системи центру, її користувачів та адміністратора системи безпеки.

Також було забезпечено роботу програмно-апаратного комплексу безпосередньо у приміщеннях центру. Фахівці впроваджують комплексні системи захисту інформації в ІТС та у підсистемах у регіонах.

За даними міністерства, підготовка до ЗНО-2016 року відбувається згідно плану.

Джерело: Українська правда

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *