Міжнародний день пива: історія, цікаві факти і міфи про напій
В останні роки все більшу популярність набирає Міжнародний день пива – щорічне неофіційне свято всіх любителів і виробників цього напою, яке святкують у першу п’ятницю серпня.
Засновником свята став американець Джесс Авшаломов – власник бару, який хотів таким чином залучити ще більше відвідувачів на свій заклад.
Вперше такий день пройшов в 2007 році в місті Санта-Круз (штат Каліфорнія, США) і кілька років мав фіксовану дату – 5 серпня, але по мірі поширення географії свята змінилася і його дата – з 2012 року воно відзначається у першу п’ятницю серпня. Саме до цього часу воно з провінційного фестивалю перетворилося на подію міжнародного масштабу – в 2012 році воно відзначалося вже 207 містах 50 країн на 5 континентах. Крім США, сьогодні День пива відзначається в багатьох країнах Європи, Південної та Північної Америки, країнах Азії і Африки. Вважають, що традиція влаштовувати розгульне свято на честь пива прийшла з Ісландії – батьківщини вікінгів. А потім ці традиції були підхоплені і в інших країнах. Сьогодні, як і раніше, головна мета всіх подібних свят – зібратися разом з друзями і насолодитися смаком улюбленого сорту пива, привітати і подякувати всіх хто, так чи інакше, пов’язаний з виробництвом і подачею цього пінного напою.
Кілька цікавих фактів про пиво:
– Вважають, що найбільша пивна нація – німці, трохи від них за рівнем споживання пива відстають чехи й ірландці.
– В Англії, в містечку Грейт-Харвуд, проводять незвичайні пивні змагання – чоловіки влаштовують забіг на 5 миль, і на цій дистанції вони повинні випивати по кухлю пива в розташованих на дистанції 14 пабах. Але при цьому учасники не просто біжать, а біжать з дитячими колясками. І перемагає той, хто не просто прийшов на фініш першим, але і жодного разу не перекинув коляску.
– Найбільший завод з виробництва пива – це «Adolph Coors Company» (США), його виробнича потужність – 2,5 млрд. літрів пива в рік.
– На аукціоні пляшка пива «Lowebrau» була продана більш ніж за 16 000 доларів. Це єдина пляшка пива, яка вціліла після катастрофи в 1937 році дирижабля Гінденбург в Німеччині.
– Одні з найвідоміших фестивалів пива в світі – Oktoberfest, який проходить в Німеччині у вересні, Великий пивний фестиваль Лондона, який проводиться у серпні, Бельгійський Пивний вікенд – у Брюсселі на початку вересня, а в кінці вересня – Великий фестиваль пива в Денвері (США).
Найпопулярніші міфи про ваш улюблений напій:
1. Темне пиво міцніше
Існує міф, що чим темніше пиво – тим більше алкоголю в ньому міститься. Брехня. У келиху Guinness (наприклад) – 4,2% алкоголю, що навіть не дотягує до так званого “преміум”, яке часто стартує з “п’ятірки”.
Колір пива залежить лише від рівня просмажування солоду, і ніяк не впливає на його міцність. Що стосується мальтозної патоки, рисового і кукурудзяного сиропів, меду і деяких інших добавок, вони не впливають на колір, але позначаються на смаку і трохи додають градусів пінному напою.
2. Пиво не має бути дещо гірким
Цей міф придумали любителі пшеничного пива. Гіркота пива залежить від концентрації солоду і хмелю в ньому. Так, в англійському пиві India Pale Ales солоду дуже багато, через що його смак здається жорстким. На противагу йому є легкі, а також пшеничні сорти пива, у яких вміст хмелю мінімальний. Крім того, на смак впливають добавки, які додають в пиво (цитрус, хвоя, вишня і т.д.).
3. Колір пляшок
Існує міф, що найкраще пиво поставляється тільки в зелених пляшках. Брехня. Найкраще захищають хмільний напій пляшки з темного, а особливо коричневого скла.
Міф про колір пляшок з’явився в Європі в післявоєнні роки, коли був жорсткий дефіцит коричневого скла. Багато європейських сортів пива, до речі, і до цього дня розливають в пляшки зеленого кольору.
4. Від світлого пива не товстішають
Це справжній міф! Ще як товстішають! Бо пиво калорійне. Не так, як горілка, та все ж. До того ж, поправляються ще й від закуски, яку після келиха п’ятого починають наминати тоннами. Чіпси, фісташки і всякі ковбаски містять багато жирів, які не тільки негативно позначаються на вазі, але й з часом можуть призвести до серцево-судинних захворювань.
5. Жінки не люблять пиво
За матеріалами Інтернет-видань