Музейники привезли на фестиваль до Дніпра цікаві експонати

На Всеукраїнський музейний фестиваль “Музей і виклики часу”, що вп’яте відбувається в Дніпрі, приїхали представники 58 музеїв країни.

Про це Укрінформу повідомив заступник директора Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д. І. Яворницького з наукової роботи, куратор виставкового конкурсу фестивалю Олександр Старик.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

“У фестивалі беруть участь 58 музеїв країни, понад 120 учасників зі Львова, Чигирина, Краматорська, Чернігова, Запоріжжя. Також на фестивалі широко представлені музеї нашого міста та області. В рамках музейного фестивалю запланована досить велика кількість різноманітних заходів. Хочемо зробити так, щоб це було цікаво не тільки професійній спільноті музеїв, але й кожному жителю нашої області та гостям. Заплановано близько 30 міні-виставок, видавничих конкурсів, форумів, “круглих столів” та вечірні театралізовані екскурсії й багато іншого”, – повідомив Старик.

За його словами, головна мета заходу – ознайомити широкий загал з роботою кожного окремого музею країни. Одночасно з виставкою, фестиваль є й конкурсом, тому кожен музей представляє міні-виставку з найцікавіших аспектів своєї діяльності.

Так, представниця Львівського музею історії релігії Галина Гриник ознайомить відвідувачів форуму з сокольською вишивкою. “Для неї характерне шиття чорними нитками по білому. Саме через наш край проходив “чорний” шлях, через який нападали татари, і ось це той зозулин плач, що виливається в чорних тонах на вишивці”, – пояснила вона.

Національний музей Григорія Сковороди представив виставку каліграфічних робіт. У такий спосіб музейники намагалися осучаснити тексти філософа й поета. Також відвідувачам вони пропонують дізнатися пророцтва від Сковороди. Їх музейники написали власноруч, використовуючи шрифт, яким у свій час користувався Григорій Савич.

Із Чернігівського історичного музею ім. В. Тарновського до Дніпра привезли кулеметний станок під великокаліберний кулемет, який музейники просто з експозиції у 2014 році віддали добровольчому батальйону в АТО. Цей музей представляє міні-експозицію “Музейний експонат на дорогах війни”.

За словами директора Чернігівського історичного музею ім. В. Тарновського Сергія Лаєвського, в історії українських музеїв немає схожого випадку, коли музейний експонат потрапив на війну, допомагав бійцям упродовж двох років і повернувся неушкодженим назад.

На правах господаря Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д. Яворницького представив дві міні-виставки на екологічну та патріотичну тематику. У першій представлений археологічний зріз посуду, де в сучасному світі все заполонив пластик. Друга експозиція складається зі зброї, яка вбиває, та черепів.

Музейний фестиваль триватиме до 24 вересня.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!