На Дніпропетровщині активно використовують енергію сонця

У 2018 році на Дніпропетровщині ввели в експлуатацію 13 сонячних електростанцій. Їхня сумарна потужність – 47,9 МВт. Це вчетверо більше ніж у 2017-му. Повідомляють у ДніпроОДА.

Загалом у Дніпропетровській області енергію сонця конвертують в електрику 38 станцій, з яких 24 – наземні. Їхня сумарна потужність – близько 70 МВт.

Торік об’єкти сонячної енергетики виробили електроенергії майже 37 млн кВт/год. Це річне споживання електрики Новомосковського району. Усі електростанції зведені без жодної бюджетної гривні. Виключно – коштом вітчизняних та іноземних інвесторів.

Найпотужніша в області електростанція запрацювала торік у Нікополі. Її збудували канадці, інвестувавши в об’єкт майже 11 млн євро. Чисту енергію сонця збирають понад 32 тис. панелей потужністю до 10 МВт. Вони здатні забезпечувати світлом майже 12 тис. осель.

Стати найпотужнішою в Україні та ввійти до ТОП-3 найбільших у Європі обіцяє сонячна електростанція, яку зводять поблизу села Старозаводське Нікопольського району. Тут буде до 750 тис. сонячних панелей загальною потужністю 200 МВт. Завершення будівництва заплановане на 2019-й. «Зелений проект» вартістю 230 млн євро втілюють український і китайський інвестори.

Крім сонячних електростанцій, альтернативна енергетика Дніпропетровської області представлена вітряками, біогазовими установками, а також котельними, які виробляють теплоенергію здебільшого з біомаси.