На Дніпропетровщині «Барбарики» запалюють серця
5 років на танцювальному Олімпі залізничного селища Чаплине, що на Васильківщині Дніпропетровської області пливе корабель із назвою «Барбарики» під керівництвом капітана – хореографа Ольги Стецюк, підбираючи в бурхливому морі житейських проблем усе більше і більше дітвори, бо музичні ритми запалюють серця.
Один танок змінюється іншим: український – молдавським, сучасний – грузинським. Яскраві кольори костюмів змінюють подобу танцюристів до невпізнанності. Всі концертні програми, чи то до державних свят, чи то розважальні, випускні вечори чи свято останнього дзвоника не проходять без участі колективу.
Захоплення чад розділяють і їхні батьки, не тільки матеріально, готуючи все нові й нові сценічні костюми, але й морально, супроводжуючи дітей на численні конкурси. Дніпро, Харків, Одеса, Львів, Київ – на стінах танцювальної зали багато нагород, які привозять «Барбарики» з найпрестижніших конкурсів. І ось найбільша перемога та нагорода – грант на участь у танцювальному фестивалі у місті Кіттен (Болгарія).
Було мобілізовано всі сили і засоби, основну частину коштів оплатили батьки, матеріальну допомогу надали Васильківська районна рада та адміністрація, безпосередньо документами та підготовкою займався відділ освіти Васильківської райдержадміністрації та керівник Чаплинської середньої загальноосвітньої опорної школи Ірина Бондарчук, на базі якої створений та працює хореографічний колектив.
І ось перші вісточки «Відпочиваємо і готуємось до конкурсу».
Фестиваль… Багато хвилювань пережили наші конкурсанти, доки оголосили: «Колектив «Барбарики» з Васильківського району посів перше місце з хореографічною композицією «Мальви». Крім першого місця, декому з дітей ансамблю сам Амадор Лопес у разі їх наполегливої праці та продовження занять хореографією передбачив велике майбутнє.
Хвиля перемоги лавиною накрила конкурсантів, а також тих, хто залишився їх чекати вдома.
І хоча було немало золотих та срібних відзнак, за словами керівника колективу, слід наполегливо працювати та досягати нового незвіданого Олімпу перемог у майбутньому.
От і нещодавно на 8-му традиційному фестивалі «Степова перлина» в Межовій танцювальний колектив «Барбарики» з смт Чаплине Васильківського району став переможцем.
Олена Манько, селищний голова


