На Дніпропетровщині будинок тріщить по швах (Фото)

Наприкінці 2018 року будинок № 117 по вулиці Перспективній у Нікополі почав руйнуватися. На стінах утворилися такі тріщини, що в них можна легко засунути сірникову коробку. За словами мешканців, тріщини продовжують збільшуватися. Повідомляють у прес-службі Нікопольської міської ради.

«Цей будинок почав руйнуватися більше десяти років тому, коли деформувалися трубопроводи каналізаційних мереж, що призводило до замочуванню ґрунту під будинком. Дворову каналізаційну систему замінили, а саму будівлю по периметру посилили двома швелерними поясами. Напередодні нового року поруч з будинком сталася аварія на водопровідних мережах. Аварію ліквідували, але по стінах будівлі пішли тріщини», — пояснюють у прес-службі.

27 грудня загальноміська комісія обстежила будинок. Було прийнято рішення: мешканців восьми квартир тимчасово переселили до модульного містечка, розташованого по вулиці Княжій. Людей забезпечили транспортом для перевезення їх майна. Хтось з мешканців з’їхав до родичів, друзів або знайомих.

Але будинок продовжував руйнуватися і рішенням виконавчого комітету його визнали таким, що не відповідає санітарним, технічним вимогам і не придатним для проживання.  Робітники КП «МЖТІ» встановили в різних частинах будівлі контрольні маяки, які підтвердили, що просадка не зупинилася і руйнування будинку продовжується.


В той же час начальник відділу інфраструктури, енергозбереження та благоустрою Віталій Тяглов пояснив, що якщо мешканцям аварійного будинку з якихось причин не підходять комунальні приміщення під житло – тобто модульне містечко, то можна знімати житло самостійно й отримувати грошове відшкодування. Для цього треба звернутися до управління соціальної політики Нікопольської міської ради.