На Дніпропетровщині через недбалість гинуть і травмуються діти

З початку року четверо неповнолітніх, серед яких дворічна дівчинка, випали з вікон на Дніпропетровщині. Життя одного підлітка врятувати не вдалося. Повідомляють в ГУ НП України у Дніпропетровській області.

«Нещасні випадки з малолітніми трапляються через батьківську недбалість. Дворічна дівчинка у Кам’янському випала з вікна саме за таких обставин. Дитину вдалося врятувати, та вона отримала чисельні травми. Ще три нещасні випадки з підлітками трапилися через відсутність нагляду з боку представників навчальних закладів.

У випадку з малолітніми найбільшу небезпеку несуть москітні сітки. Не залишайте дітей навіть на хвилину без нагляду в кімнаті з відчиненим вікном та встановлюйте так звану систему блокування відкриття вікон.

Звертаємо увагу батьків та їх законних представників, що за неналежне виконання батьківських обов’язків передбачена адміністративна відповідальність за ст.184 КУпАП і кримінальна відповідальність за ст. 166 Кримінального кодексу України. Та найтяжчим покаранням є втрачене здоров’я чи життя дитини.

Що ж до невиконання професійних чи службових обов’язків відповідальних осіб навчальних закладів, щодо охорони життя та здоров’я неповнолітніх, якщо це спричинило істотну шкоду здоров’ю потерпілих, то Кримінальним кодексом України передбачена відповідальність за ст. 137, що тягне за собою позбавлення волі до п’яти років», — наголосила начальник відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУНП в Дніпропетровській області Ганна Карпеченкова.

У 2017 році в Дніпропетровській області сталося 14 нещасних випадків, де діти випали з вікон. При цьому двоє з них розбилися на смерть.