На Дніпропетровщині гинуть птахи

Зимовий період є найважчим у житті птахів. Від холоду та нестачі їжі на Дніпропетровщині зменшується популяція як маленьких, так і великих пернатих. Ми можемо їм допомогти. Як же саме? Про це і не тільки розповів доцент кафедри зоології та екології Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара, кандидат біологічних наук Олександр Пономаренко.

Багато їжі

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Високий показник смертності у зимовий період – типове явище для птахів. Це пов’язано з тим, що крилаті мають інтенсивний метаболізм: вони потребують багато їжі.

«Дрібні види птахів мають температуру тіла на рівні 41 градусу, а великі – 39 градусів. Для них це нормальна температура, як для людини 36.6. Безумовно, кожний градус тіла підвищує рівень біохімічних реакцій в організмі пташки. Така вона: плата за політ, що є енергоємною формою пересування. Відповідно, птахам потрібна велика кількість корму.
У зимовий період недостатньо зерна та комах, які взимку взагалі лімітовані. Особливо корму не вистачає, коли сильний мороз та високий покрив снігу»,- розповів Олександр.

Він також додав, що доводилося у морозні дні спостерігати прикре явище: пройшовши 500-700 метрів у лісі, знаходиш 3-5 трупів птахів.

«Я розумію, що це були не всі загиблі пташки, адже їх трупи активно підбирають інші тварини»,- коментує Олександр Пономаренко.

Чим годувати

Часто птахи на зимовий період прилітають у місто, адже температура повітря спостерігається вище, ніж у лісі. Також з’являються нові джерела корму, а саме – годівнички. Годувати птахів краще сумішшю насіння. Якщо ви бажаєте пригостити водних птахів, наприклад, на озері у парку, не слід давати їм хліб, адже їхній шлунок не пристосований до цією людської їжі. Ідеальним для них буде комбікорм для качок. Тільки голуби можуть споживати хліб без серйозних наслідків для шлунку.

Цьогорічний показник

У цьому році показник загибелі птахів на 5-10% більший, ніж минулого року. Адже сніг цієї зими «протримався» досить довго у великій кількості. Останніми днями на Дніпропетровщині відлига, а це може покращити ситуацію з «харчуванням» пташок.

Сопільняк Маргарита,
Фото: pixabay

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!