На Дніпропетровщині музей поповнився архівними документами (Фото)

У Покрові Дніпропетровської області до музейної зали, що розповідає про Другу світову війну, часи окупації краю,  співробітники міського архіву передали архівні документи. Повідомляють у прес-службі міської ради.

Копії документів, які є результатом тривалої роботи пошуковця Надії Морозової, тепер доповнили власний архів закладу, де на сьогодні зберігаються безцінні свідчення воєнного лихоліття.

Надія Морозова пішла із життя на початку 90-х, до останніх днів вона займалася краєзнавчою діяльністю, встановлювала імена загиблих визволителів. Завдяки її дослідженням були повернуті з небуття імена наших земляків,  партизан та підпільників, малолітніх в’язнів фашизму, полонених табору, розташованого під час війни у селищі Рудник. Міський архів зберігає її спадщину, робочі щоденники, записи, систематизовані списки, їх копії  зможуть побачити покровчани.

— Це надзвичайно важлива інформація, — зазначає директор музею Тетяна Подольчак,- за цими списками родини можуть відшукати своїх близьких, навіть сьогодні, зі спливом років, дізнатися їхню долю.

Символічно, що серед переданих матеріалів  дані про масову відправку молоді на примусові роботи до Німеччини. Саме зараз у музеї тривають тематичні екскурсії, присвячені міжнародному дню визволення в’язнів фашистських концтаборів. Фахівці закладу знайомлять відвідувачів з постійнодіючою експозицією, яка містить спогади й свідчення, особисті речі й світлини наших земляків, що вижили у фабриках смерті. Історію найстрашнішого явища двадцятого століття ілюструють документальними фільмами.