OLYMPUS DIGITAL CAMERA

На Дніпропетровщині посадовці отримали 6 мільйонів гривень за «уявне» зерно

Працівники Управління захисту економіки (УЗЕ) в Дніпропетровській області спільно зі слідчими слідчого управління ГУНП  в області задокументували злочинну діяльність голови та секретаря одного з фермерських господарств регіону. Зловмисники незаконно привласнили 6 мільйонів гривень, попередньо використавши підроблений офіційний документ.

За вказаним фактом було відкрито кримінальне провадження за ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України.

Задля укладення з одним з державних товариств договору закупівлі зерна майбутнього врожаю, 34-річний голова фермерського господарства та 56-річний секретар підробили протокол зборів учасників господарства.

Вказаний протокол підтверджував факт наявності у володінні фермерського господарства земельних ділянок під посівами площею понад 2 тисячі гектарів, що не відповідало дійсності – насправді лише 260 гектар перебувало у віданні господарства.

Використання завідомо неправдивого документу давало підстави прийняти рішення щодо поставки врожаю – 5 тисяч тон кукурудзи.

Керуючись даним протоколом, посадовці господарства уклали договір з державним товариством на поставку зерна та отримали за майбутній врожай грошові кошти у сумі 6 мільйонів гривень, таким чином незаконно заволодівши вказаною сумою, фактично не поставивши товар.

За результатами проведених заходів,  слідчі повідомили зловмисників про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 1 ст.366 (Службове підроблення) та ч. 1 ст.358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів) КК України.

Наразі голова фермерського товариства знаходиться під домашнім арештом, слідство триває.