На Дніпропетровщині СБУ ліквідувала канал зв’язку терористів зі своїми «кураторами»

Служба безпеки України ліквідувала неконтрольований міжнародний канал зв’язку, яким користувалися терористи,  та заблокувала незаконну роботу програмно-апаратного телекомунікаційного комплексу, що працював у Дніпропетровську та Дніпродзержинську.

Зловмисники через Інтернет за допомогою ІР-телефонії в обхід міжнародних центрів комутації отримували міжнародний телефонний трафік, що надходив із-за кордону (у тому числі з Росії). Потім він оброблявся за допомогою спеціалізованого програмно-апаратного телекомунікаційного комплексу і, під виглядом місцевих телефонних розмов, направлявся на мережі українських операторів мобільного зв’язку.

Телефонні номери, на які здійснювалася маршрутизація трафіку, використовувалися терористами «ДНР/ЛНР» на тимчасово окупованих територіях для спілкування з російськими «кураторами».

Під час обшуків співробітники спецслужби вилучили незаконно діюче спецобладнання. Трьох місцевих мешканців, які відповідали за його функціонування, затримано.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерних мереж) Кримінального кодексу України. Триває досудове розслідування.

За матеріалами прес-центру СБ України

Добавить комментарий