На Дніпропетровщині відкрили перший в Україні Інклюзивно-ресурсний центр для особливих дітей

Унікальний Інклюзивно-ресурсний центр, де надаватимуть психолого-педагогічну підтримку дітям з особливими потребами, створили «з нуля» на базі школи в Солоному. Його урочисто відкрила перша леді країни Марина Порошенко, яка з робочим візитом відвідала область.

клас2

«Саме інклюзивна система освіти дає дитині можливість розвиватися, адаптуватися до суспільства, – зазначила Марина Порошенко. – Сьогодні в Солоному відкриваємо перший Інклюзивно-ресурсний центр в Україні. Це приклад того, що створити сучасний простір для особливих дітей реально навіть за короткий проміжок часу. Вже з 1 вересня 2018 року подібні Центри мають запрацювати по всій країні. Вони будуть надавати послуги, використовуючи світові методики».

клас4

Інклюзивно-ресурсний центр, який не має аналогів в Україні, створили на першому поверсі Солонянської опорної школи №1. Облаштували його за європейськими стандартами.

У центрі – три кімнати для індивідуальної роботи, ще одна – для групових занять. Тут особливі школярі займатимуться з логопедом, дефектологом, психологом та корекційними педагогами.

Задля фізичного розвитку дітей у приміщенні облаштували кімнату лікувальної фізкультури. Спортивні заняття проводитиме лікар-реабілітолог.

клас

Ресурсна кімната розділена на кілька зон: корекційно-розвиткову – для занять з вузькопрофільними спеціалістами та соціально-адаптаційну – для здобуття побутових навичок.

«Родзинка» новоствореного Інклюзивно-ресурсного центру – інтерактивна підлога. За допомогою сучасних цифрових технологій зображення відбивається на долівці і створює віртуальний «килим».

«Незалежно від пори року діти зможуть опинитися на футбольному полі чи на березі океану. Покриття працює в режимі реального часу, має звукові ефекти, реагує на рухи й ніби оживає. Незвична підлога позитивно впливатиме на дитячу психіку та дозволятиме в ігровій формі пізнавати світ», – розказала директор Інклюзивно-ресурсного центру Олена Демченко.

Батьки можуть спостерігати за роботою фахівців, щоб продовжувати її вдома.

«Моя донечка має вади слуху та ходить у слухових апаратах. Три рази на рік ми їздимо до реабілітаційного центру у Придніпровськ. Займаюся з Вікою і вдома. Вона дуже здібна дівчинка і хапає все «на льоту». Проте цього недостатньо – необхідні щоденні заняття з дефектологом, логопедом. Тепер дуже зручно, що спеціалізований центр знаходиться поруч із домом, у Солоному», – поділилася мама 5-річної Віки Наталія Демченко.

клас1

В основі архітектури центру – безбар’єрність. Діти з обмеженими можливостями мають свободу в переміщенні. Ознака доступності – відсутність сходів та порогів, вхідні двері відчиняються автоматично під час натискання на кнопку.

В ІРЦ надаватимуть послуги дітям з різними порушеннями віком від 2 до 18 років, які мешкають у Солонянському районі. На сьогодні таких – майже 80.

«Завдяки децентралізації, яку ініціював Президент України Петро Порошенко, школи Дніпропетровщини реконструюємо відповідно до вимог особливих дітей. Робимо навчальні заклади такими, у яких діти з інвалідністю зможуть здобувати знання разом з однолітками. Нині в регіоні вже 150 інклюзивних навчальних закладів, які відвідують близько 480 учнів. Цьогоріч у школах облаштували більше півсотні медіатек та 18 ресурсних кімнат»,– розказав голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Всі без винятку діти повинні отримувати якісну освіту. Тому наступного року інклюзивних шкіл на Дніпропетровщині стане ще більше», – додав радник голови ДніпроОДА Юрій Голик.

Першу в Україні ресурсну кімнату відкрили цьогоріч у реконструйованій Петриківській школі.

Дніпропетровщина входить до п’ятірки регіонів, де системно впроваджується інклюзивна освіта. Область працює над створенням у школах освітнього середовища для особливих дітей. Цей проект – частина соціальної програми голови Благодійного Фонду Порошенка, дружини Президента України Марини Порошенко.