На Дніпропетровщині є рятувальник-рекордсмен (Фото)

Так, 2017 рік в житті Миколи Дроніка ознаменувався низкою важливих перемог у велоспорті, якому він присвятив значну частину свого життя. На жаль, не буває перемоги без поразок, і отримуючи болісний досвід, сильні духом стають ще сильнішими. Для Миколи Дроніка, наприклад, мотивацією стало відстояти «честь мундиру» пожежно-рятувальної служби Дніпропетровщини.

1dr

Цей спортивний рік для рятувальника-велогонщика розпочався з участі у змаганнях «Дніпровська сотня». У квітні для участі в 100-кілометровій гонці до обласного центру приїхали найкращі спортсмени з усієї країни. Перчинки у ці змагання додало протистояння Миколи Дроніка з конкурентом Тарасом Дубинцем, якому він поступився лічені секунди на фініші.

19642728_1540835042627695_1535411089613475267_n

Чемпіон зазначає, що у велоспорті на шосе, основним фактором перемоги є володіння швидкістю, яка дозволяє вибитися в лідери. Так, його особиста швидкість сягала 53 кілометрів за годину.
Зарядившись новими перемогами та обміркувавши помилки, на наступних змагання Чемпіонату України у місті Харків Микола зміг відірватися від своїх конкурентів на ціле коло, заявивши про себе, як рекордсмена змагань та абсолютного чемпіона, зазначають у прес-службі ГУ ДСНС.

Підсумком насиченого велороку стали змагання Кубку світу, які проходили в місті Хартберг, Австрія. Омріяна гонка на рівні зі світовими спортсменами, нові траси, нові люди та враження! Шлях до мрії був не легким, а підготовка полягали в дотриманні щоденного режиму, виснажливих тренуваннях, збору коштів та дозволів на участь в закордонних змаганнях.

Особливо вразила нашого спортсмена атмосфера міжнародних змагань: «Нас зустрічали як національних героїв. В місті проходив Всесвітній тиждень велоспорту. Історія цих змагань рахується від 1972 року. Тому поточний рік став ювілейним та особливо урочистим, зібравши близько 300 спортсменів звідусіль. Гонка налічувала 8 етапів, а переможець обирався за сумою балів на кожному з них».

«На першому етапі я навіть не потрапив у призові місця. Можливо, через відмінність місцевої траси, кліматичні умови, хвилювання та інші фактори», — ділиться першими враженнями наш спортсмен.

«На дистанції в мене спадає велосипедний ланцюг. Нічого не залишається робити, як зупинятись на ремонтувати його. Розуміючи, що суперники вже далеко попереду, мені довелось щосили рватися до перемоги. Мчав так, що аж заніміло обличчя. Боявся, що впаду. Якщо порівняти зі стрілкою на тахометрі, то мій пульс подолав критичну відмітку та зупинився на обмежувальній позначці. Кульмінацією гонки стало подолання чотирьох кіл по 27 кілометрів. Нарешті, вдача посміхнулась мені. А години та роки тренувань допомогли подолати фізичну втому», — зазначає він.

На цьому етапі змагань Микола фінішував першим, з відривом у 1,27 хвилин: «В цей час я вигукнув: «I’m from Ukraine, I like Austria». Отримавши жовту майку переможця, від цього моменту моєю ціллю стало не знімати її, а залишатись в лідерах, повернувшись додому з перемогою». Завершився цей спортивний рік для Миколи Дроніка участю в змаганнях в місті Богуслав, на гонці дистанцією 85 кілометрів. Спортсмен з Хмельницького виборов у Миколи першість на самому фініші, заїхавши колесом за переможну лінію на 2 сантиметри.

«Отже так розпорядилися вищі сили, — вважає Микола, — Такий результат лише ще більше мотивував мене. Як підсумок, на цих змаганнях я другий рік поспіль посів першість у Велогонці Миру».