На Дніпропетровщині зафіксовано ще один випадок сказу
ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України» повідомляє, що лабораторією вірусології та СНІДу ДЗ «Український центр з контролю та моніторингу захворювань Міністерства охорони здоров’я України» у лютому 2017 року підтверджено сказ у мешканки Солонянського району Дніпропетровської області. Це вже четвертий випадок сказу, який зареєстровано серед населення області з 2015 року, після 25-річної «перерви». На жаль, поточний рік продовжує невтішну статистику. Захворіла мала контакт з домашньою твариною, не щепленою проти сказу, яка була в контакті з дикою твариною (лисицею). Постраждала особа за антирабічною допомогою не зверталася.
Фахівцями ДУ «Дніпропетровський обласний центр МОЗ України” спільно з ветеринарною службою організовано та проводиться комплекс протиепідемічних та протиепізоотичних заходів у вогнищі.
Ще раз застерігаємо, що сказ не лікується. Єдиним способом попередження розвитку захворювання у покусаних є профілактичні заходи. І врятувати життя людини можна лише за допомогою профілактичних щеплень (курс – всього п’ять щеплень).
Запобігти поширенню сказу можливо при дотриманні таких правил:
– щорічно прищеплювати проти сказу домашніх та свійських тварин, мисливських собак;
– не провокувати тварин на укуси: не намагатися годувати, надавати допомогу невідомим бездомним тваринам, дражнити їх;
– уникати скупчень бездомних собак і контактів з дикими тваринами;
– при укусі твариною негайно звернутись за антирабічною допомогою до травматологічного пункту, де буде проведена первинна обробка рани, а саме промивання рани водою з милом, обробка країв розчином йоду, призначено та розпочато курс лікувально-профілактичної імунізації;
– за твариною, що нанесла покуси, фахівцями ветеринарної служби необхідно встановити спостереження протягом 10 днів ;
– усі роботи при розборі туш тварин для запобігання пораненням проводити в рукавичках, з дотриманням правил безпеки.
Завідувач відділення особливо
небезпечних інфекцій
ВДБФ ДУ «Дніпропетровський
ОЛЦ МОЗ України» Г.Р.Шамичкова