На Дніпропетровщині знову заговорили про перейменування

У рамках декомунізації обласний центр отримав свою нову назву «Дніпро», тепер спільнота прагне перейменувати і саму область — у Січеславську. Днями таку ініціативу підтримала Громадська рада при облдержадміністрації.

Козацьке минуле

Громадська рада при ОДА вже створила робочу групу, яка розробляє план дій щодо проводення інформаційної кампанії на підтримку перейменування області у Січеславську. Погоджуються, що не всі будуть раді таким змінам, та ці зміни — потрібні і людям, і державі. «Область тісно пов’язана із славним історичним минулим нашої країни. На території регіону біло розміщено 5 козацький січей і, нажаль, у нашому краї це не вшановано», — зазначає член Громадської ради при ОДА Жанна Крижановська. За їі словами, Дніпропетровщина могла б стати історично-туристичною Меккою, куди б могли приїздити шанувальники козацтва, бо маємо багато святинь з того часу та фортець, а також унікальні природні ландшафти, тож ігнорувати таку історію, на думкою експертів, — злочин.

«У сучасному світі назва Січеславська є не менш актуальною, адже правонаступництво та історична традиція сьогодні особливо яскраво простежується — Дніпропетровщина стала форпостом захисту української землі у XXI ст», — зазначила Жанна Крижановська. На переконання представників Громадської ради перейменування регіону нині на часі, бо народу України потрібно дбати не тільки про матеріальну іжу, а й про духовну. Крім того, нова назва сприятиме тому, що в області більше людей, а особливо дітей, цікавитимуться своїм історичним минулим.

Підтримка рад

У рамках роботи робочої групи Громадської ради при ОДА з питання перейменування області плануються координаційні процеси між інститутами громадянського суспільства та владою, різноманітні зустрічі, накшталт наукових та історичних круглих столів, лекцій, обговорень з громадскістю. Людям більше розповідатимуть про козацькі традиції та історію.

Зазначимо, що за перейменування області в Січеславську проголосувало 26 із 28 членів Громадської ради. Крім того, на недавньому засіданні Громадської ради при міськраді Дніпра також підтримала нову назву регіону.

 

Анастасія Нефретова