На «Січ» — із вірою та любов’ю

Для 150 дітей із прийомних родин та вихованців дитячих будинків сімейного типу служба у справах дітей ОДА організувала масштабне свято «Надія, любов і віра — єдина українська родина». Приймав гостей етнографічний хутір пана Ламзи «Козацька січ», що в селі Гречане Петриківського району.

priyomnye-deti

Цікава ­пропозиція

Уже за кілометр до хутора автобуси з хлопчиками та дівчатками зустріли козаки-запорожці на конях і супроводжували аж до самого в’їзду на місце, де планувалося свято. На подвір’ї «Січі» гостей чекали з хлібом-сіллю. Господар хутора — козак Ламза та вся його родина привітно запросили всіх познайомитись з українськими народними традиціями, побутом селян і мужніх козаків. Діти та їхні при­йомні батьки радо погодилися на цю цікаву пропозицію. Й не пожалкували! На хуторі малечу чекало дивовижне дійство: вони стали свідками та учасниками козацьких розваг, подивилися виступ кінного теат­ру й побачили приклади козацького двобою.

Розваги й артефакти

Цього дня кожен маленький та дорослий відвідувач хутора відчув себе справжнім запорожцем, а дівчата — берегинями українського роду! Та й як не бути цьому, адже хутір козака Ламзи — справжня «машина часу». На території унікального комплексу на гостей також чекали етнографічний музей, стародавня кухня, кузня, чимало різноманітних роз­ваг.

Цікаво, що кожна річ, котра знаходиться тут, виготовлялася чи купувалася господарем на особисте замовлення. Навіть вбрання мешканців садиби — традиційне, козацьке. Тож усе, як у минулі часи!

А які там красиві хати-мазанки, дивовижні старовинні речі, надзвичайні селянські знаряддя праці, бойова зброя. У хлопчиків та дівчаток очі розбігалися від різноманіття артефактів. Від господарів хутора діти та їхні батьки-вихователі, працівники служби у справах дітей довідались історію хоробрих запорожців, почули легенди про них.

Також усі бажаючі мали змогу навчитися кататися верхи, стріляти з лука та грати у веселі українські ігри. На згадку ж про свято в подарунок кожному начальник служби в справах дітей ОДА Віктор Візир вручив вишиванки.

Коментар

Віктор Візир, начальник служби у справах дітей ОДА:

— Кожна дитина повинна виховуватися в сім’ї, бо потребує родинного тепла й турботи. Усиновлення — це прояв милосердя. Ми вдячні всім, хто небайдужий до дитячої долі, — опікунам, піклувальникам, прийомним батькам, батькам-вихователям дитячих будинків сімейного типу. Ці люди щодня допомагають малечі знайти свою родину, дарують віру та надію на краще майбутнє.

Анфіса Букреєва,  фото автора

Добавить комментарий