На території України зареєстрували більше 73 тисяч дітей-сиріт

В Україні зареєстровано більше 73 тисяч дітей-сиріт. Такі дані повідомив заступник директора Департаменту з питань захисту прав дітей та усиновлення Міністерства соціальної політики Володимир Вовк, пише «УНІАН».

«За даними офіційної державної статистики, на 1 січня 2016 в Україні (без урахування окупованих територій сходу та Криму, де теж залишилися наші діти-сироти, і вони мають входити у статистику) 73 тис. 182 дітей-сиріт. З них у Донецькій області — 4 тис. 709, у Луганській — 1 тис. 432 дитини», — зауважив Вовк.

За його словами, від загальної кількості лише 20-30% — це діти сироти, всі інші — це діти, які мають батьків, але вони були позбавлені батьківського піклування.

Із загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, близько 53 тисяч перебувають під опікою найближчих родичів, в інтернатних закладах лишаються близько 6 600 дітей, 25 тисяч дітей — із родин, які опинилися у складних життєвих обставинах і не можуть виховувати дітей, 18 тисяч дітей можуть бути усиновлені.

«Протягом минулого року 1 тисяча 868 дітей були усиновлені, тобто лише 10% від потреби. Національне усиновлення значно переважає над міждержавним», — додав Вовк.

Добавить комментарий