Небезпечна гра для підлітків дісталася до Дніпропетровщини
Нещодавно в мережі з’явилась інформація про нову смертельну гру для підлітків «Момо», за правилами якої діти повинні закінчити життя самогубством. Днями ж на Дніпропетровщині потенційна жертва таких «розваг» 13-річна дівчинка вистрибнула з балкону шостого поверху. Деталі та обставини її вчинку наразі з’ясовують правоохоронні органи.
Триває розслідування
У поліції зазначають, що кожен факт дитячого самогубства, або його спроби сприймається поліцією як резонансна подія і за кожним фактом проводиться досудове слідство, відкривається кримінальне впровадження.
«Останнім резонансним фактом є спроба самогубства 13-річної дівчини у місті Кривий Ріг. Подія сталась 14 серпня, дитина вистрибнула з балкону шостого поверху. Сьогодні дівчина перебуває у лікарні із закритою черепно-мозковою травмою. Відкрито кримінальне впровадження за статтею «Доведення до самогубства». Є інформація, що дівчина у соціальній мережі намагалась вступити в групу, яка імовірно може бути суїцидальною. Власне дитина відправила посилання на цю групу в месенджер матері. Наразі інформація перевіряється», – сказала начальник відділу ювенальної превенції УПД ГУ НП в області Ганна Карпеченкова.
Комп’ютер та телефон дівчинки долучили до доказів досудового розслідування і за результатами його проведення буде зрозуміло, чи є факт доведення до самогубства, чи немає.
«Гра «Момо» виникла в Мексиці, вона є небезпечною, розповсюджується через месенджери у телефонах. Гра уже привела до декількох смертей в Мексиці. Це пов’язано з тим, що у цій країні є вірування, люди поклоняються богині Смерті. У нас, на щастя, це не розповсюджено. Проблема більше полягає у тому, що на дитину, яка перебуває у нестабільному психологічному стані та шукає для себе небезпечних ігор та вподобань, повинні терміново звернути увагу дорослі. Це дуже важливо на першій стадії, коли проявляються ознаки схильності до суїциду», – говорить Ганна Карпеченкова.
Вона також зазначила, що в Україні правоохоронні органи поки що не зареєстрували фактів, коли «Момо» могла привести до смерті малолітньої особи.
Обов’язок батьків
«Згідно закону, батьки несуть повну відповідальність за дитину і це виключно обов’язок дорослих знати, що чадо робить у мережі Інтернет і протягом якого часу вона це робить. Батьки повинні перевіряти контент, який проглядає і яким користується їхні дочки та сини», – наголосила Ганна Карпеченкова.
В області з початку року було зафіксовано 9 фактів суїциду, до цього призводять нестабільні психічні стани дитини, які часто викликані конфліктами з батьками, в дитячому середовищі або нещасливим першим коханням. За статистикою, найчастіше самогубство вчиняють хлопчики, його ж спроби – дівчата.
Анастасія Нефретова