Небезпечна хвороба: кір добрався до Дніпра

На сьогодні у Дніпрі епідемії кору немає. З кінця грудня 2017 року у місті зареєстровано 18 випадків захворювання на кір, з них 11 дітей та 7 дорослих. Із числа хворих 14 осіб не були щеплені. Про це під час прямої телефонної лінії 17 грудня повідомила головний спеціаліст відділу спеціалізованої медичної допомоги управління організації медичної допомоги департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міської ради Тетяна Аверкіна.

За її словами, загалом епідеміологічна ситуація щодо вірусної інфекції у Дніпрі є  контрольованою. «Для контролю епідситуації щодо кору у місті за ініціативи міського голови Бориса Філатова створено оперативний штаб з реагування на епідситуацію, розроблено план основних протиепідемічних заходів з локалізації та ліквідації епідемічного ускладнення щодо захворюваності на кір. Загалом специфічного лікування від кору не існує, єдиний надійний метод профілактики – вакцинація», – наголосила Тетяна Аверкіна.

Вона також зазначила, що станом на сьогодні в усіх Центрах первинної медико-санітарної допомоги міста у наявності є комбінована (кір, епідемічний паротит та краснуха) бельгійська вакцина PRIORIX. Дітям до 18 років щеплення цією вакциною роблять безкоштовно.

Зі  свого боку завідувач відокремленого структурного підрозділу «Дніпровський міський відділ лабораторних досліджень» Наталія Лебединська розповіла, що перший випадок кору був зареєстрований у дитини. Під час епідеміологічного розслідування його було визначено як «завезена» інфекція у місто, оскільки до цього протягом року кір у Дніпрі не зареєстровано. В усіх випадках хворі переносили захворювання із середньої тяжкістю, деякі були госпіталізовані до міської лікарні № 21.

Вакцинація від кору входить до календаря профілактичних щеплень, тобто є обов’язковою та проводиться у 12 місяців та 6 років.

«Якщо з різних причин дитині не була проведена відповідна вакцинація, то батьки зараз можуть звернутися до сімейного лікаря чи педіатра, і якщо нема протипоказань зробити щеплення дитині. Вакцини вдосталь. Загальна ситуація по місту є такою, що, на щастя, батьки не відмовляються і щеплюють дітей. Наприклад, за 2017 рік було зафіксовано лише 79 відмов. Окрім того, щеплюємо й дітей переселенців із зони АТО, Криму, тобто нікому не відмовляємо», – додала позаштатний спеціаліст з дитячих інфекційних захворювань департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міської ради Віра Олійник.

За перших симптомів кору (висока температура, сильний головний біль, нежить, сухий кашель, збільшення лімфовузлів, запалення слизової оболонки очей, на слизовій оболонці ясен, щік та губ – білуваті цятки) необхідно негайно ізолювати хворого й викликати лікаря.