Незвичайний мандрівник з Італії уподобав Дніпро

Італієць Клаудіо Куерчолі — незвичайний мандрівник. Його основний спосіб пересування — власна двомісна автівка Smart. Нею він проїхав більш ніж 33 тисячі кілометрів, відвідав 52 країни та не планує на цьому зупинятись. Яка головна мета подорожей чоловіка, як проходить мандрівка та що запам’яталося найбільше, Клаудіо розповів, завітавши у Дніпро.

ВАЖЛИВІ ЗУПИНКИ

Восени 2019 року італійський шеф-кухар розпочав свою мандрівку. Мета нібито зрозуміла: Клаудіо влаштував гастрономічний тур у пошуках цікавих страв та рецептів. Однак усе набагато цікавіше. За словами Клаудіо Куерчолі, він дуже любить своє Smart-авто та завжди подорожує на ньому. «Це була моя мрія — відвідати усі місця Smart-клубів у Європі. Для мене це дуже важливо. Такі Smart-клуби існують у багатьох містах та країнах, наприклад,  є й у Дніпрі», — зазначає італієць. Також усюди Клаудіо обов’язково відвідує ресторани. Його цікавлять саме м’ясні страви та смак продуктів у різних куточках Європи.  Дивно те, що мандрівник принципово не куштує італій­ські страви в інших країнах. За його словами, вони дуже відрізняються від традиційної італійської кухні. Також Клаудіо приваблюють історичні об’єкти, музеї. «Особливо мене вразив монастир біля підніжжя гори Арарат. Це кордон Туреччини та Вірменії. Цьому монастирю — понад 2 тисячі років. Зрештою, я вважаю, що усі нації та весь наш світ — прекрасні», — ділиться мандрівник.

БОРЩ ТА ДОРОГИ

На традиційне запитання: «Як Вам Україна?» Клау­діо відповів так: «Загалом дороги в Україні — гарні, однак найскладнішою виявилася траса Одеса-Запоріжжя. Також  мені дуже сподобався борщ. Щодо міста Дніпра, хочу сказати, воно — чудове. Особливо вразили набережна та річка». За словами італійця, його тепло зустріли в Одесі, а в Запоріжжі на два дні запросила у гос­ті місцева сім’я. «Якщо казати про інші країни, то надзвичайно гостинними є Грузія та Вірменія», — каже Клаудіо. Він недосконало володіє англійською, але не має проблем із комунікацією, адже допомагають сучасні технології. Клаудіо користується перекладачем у телефоні.

СОН У МАШИНІ

З України мандрівник вирушить до Румунії, Білорусі, Молдови тощо. Сподівається виконати свій туристичний план до кінця квітня. «У мене немає спонсорів. Це лише моя ініціатива. Подорожі — справді вартісне захоплення. Мені вистачає 40 євро на день. Ці кошти витрачаю на бензин, їжу та сувеніри. Сплю я найчастіше у власному авто», — говорить Клаудіо.

Подорожує тридцятитрирічний італієць наодинці, хоча має у Флоренції дівчину. «Ми зустрічаємося з нею вже 10 років. Поки що не одружені та не маємо дітей. Можна сказати, що в Італії існує певна тенденція: якщо пара не одружена, то й дітей немає. Моя кохана періодично прилітає до мене і ми разом гуляємо у різних країнах», — завершує свою розповідь Клаудіо Куерчолі.

Маргарита Сопільняк