Незвичайний творчий вечір у ДніпроОДА — блогер Сергій Іванов презентував свою книгу

Ексцентричний, модерний, суперечливий та креативний – до Дніпропетровської ОДА завітав український блогер та публіцист Сергій Іванов. Він презентував свою перевидану книгу «Протиріччя», у якій поєдналися класичний реалізм та філософські сентенції. На творчий вечір прийшли близько 300 жителів області. Автор читав уривки зі збірки, дискутував з читачами, влучно жартував. Усе це – під каву із солодощами.

«Стереотипи – це не про Дніпропетровську ОДА. Вона їх руйнує. До себе на гостину запрошуємо авторів сучасності. Про протиріччя у нашому житті розмірковував відомий український блогер і журналіст Сергій Іванов. Такі зустрічі стали традиційними. У стінах облдержадміністрації вже побували Павло Паштет Белянський, Gorky Look і Serg Marco. Тисячний зал шанувальників зібрав поет Орлуша. За два тижні – нова зустріч. Якщо ви хочете бачити в стінах ОДА ще когось, пропонуйте, ми підтримаємо ідею», – підкреслив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Сергій Іванов – це метаморфоза. Розпочинав кар’єру у правоохоронних органах, сьогодні виражає себе в блогах, пише для українських та іноземних ЗМІ, підробляє правником. Родом з Луганщини, наразі мешкає в Києві. До Дніпра на творчу зустріч з читачами їхав з особливим настроєм.

«Це місто для мене сакральне. Сюди я приїхав з Луганська після подій 2014-го року. Тут я познайомився з багатьма цікавими людьми. Дніпро – рубікон, який зупинив російську агресію, столиця волонтерства. Між Луганськом та Дніпром – близько 400 кілометрів, але тут інакша аура, дихається по-іншому. Я не мав сумнівів, де презентувати свою книгу «Протиріччя». Збірка не має єдиної концепції. Це низка оповідань, есе, позажанрових текстів, але всі вони художні. Тут немає політики, політкоректності, шаблонів. Єдине, що об’єднує глави книги, – це чесність. Чесність перед самим собою», – розповідає Сергій Іванов.

Вечір видався живим і насиченим. Автор читав уривки зі збірки, відповідав на запитання аудиторії. В залі панувала атмосфера для тих, хто критично мислить, схильний до самокритики, не боїться правди.

«Я вперше на такому заході. Це круто, коли люди можуть прийти на зустріч з цікавою медійною чи культурною персоною, послухати про розумне, долучитися до літератури. Іванов – герой нашого часу. Після останніх подій він відкрився для країни по-новому. Він яскравий, талановитий, цікавий як культурний феномен. Я читаю його у Фейсбуці. Він пише влучно, часто різко, але справедливо», – ділиться враженнями журналіст Максим Забуга.

«Протиріччя» були написані до війни. Автор певний, що війну ще треба переосмислити. Відверта розмова на цю тема попереду.

«Потиснув автору руку. Потиск у нього впевнений. Погортав його книжку – гідна. Чудово, що в облдержадміністрації проходять такі зустрічі. Побільше б. Хотів би побачити таких авторів, які несуть добро, передають тепло й любов оточуючим. Це те, чого не вистачає нашому суспільству», – каже житель Дніпра Віктор Верещак.

За автографами автора читачі вишикувалися в чергу, коли стрілка годинника перетнула 22.00. Побажання добра та фото на згадку.

Наразі Сергію Іванову поступила пропозиція написати сценарій до кінофільму за мотивами «Протиріч». Зізнається, ідею підтримав. «Сприйняв позитивно, тепер головне – знайти мецената», – каже автор.

«Протиріччя» вперше побачили світ у 2013-му, були перевидані у червні цього року. На 200 сторінках – оповідання у стилі класичного реалізму та філософські есе, які охоплюють 2011-2014 роки. Про одне з прикрих протиріч людського життя автор розмірковую філософськи: «Ми витрачаємо багато зусиль, аби здаватися тими, ким не є насправді»…

Добавить комментарий