Новий рейтинг: які зарплати у дніпрян

Найвищий заробіток у Дніпрі в другій половині 2018 був у будівельників. Тільки вони у цьому році отримували вище середньої зарплати по області. На 33% зросли оклади у транспортній сфері. Повідомляють аналітики OLX.

У другому півріччі 2018 у Дніпрі найбільше платили працівникам в сфері будівництва — 10 000 грн. Навесні експерти відзначили тимчасовий спад до 8 000 грн, але до травня ситуація вирівнялася. Взимку дніпровські будівельники отримували не менше столичних. Проте в Києві до кінця року зарплати все ж виросли на 5 000 грн, а оклад дніпрян залишився стабільним.

Представники транспортної галузі стали другими в рейтингу найвищих зарплат Дніпра серед робочих спеціальностей. За рік заробіток в цій сфері збільшився на 33%. За даними OLX Робота, ще на початку року водії та машиністи отримували близько 7 500 грн. З настанням весни оклад почав рости, а в грудні досяг свого піку — 10 000 грн.

Проте винагорода за працю у другому півріччі виявилася нижче середнього по регіону — 9 000 грн. Нагадаємо, що за даними Укрстату в жовтні середня зарплата у Дніпропетровській області склала 9 400 грн. Вище середнього, а то і в кілька разів, роботодавці готові були платити таксистам зі своїм авто і водіям на виробництві — відзначають в OLX.

У трійку найбільш високооплачуваних сфер увійшли працівники на виробництві — 8 000 грн на місяць. У січні експерти зафіксували найнижчу зарплату промислових фахівців — 7 000 грн, в жовтні — найвищу в розмірі 10 000 грн. В цілому ж, з лютого і нині тримається середній показник по галузі.

Топ 5 робочих сфер з високими зарплатами у Дніпрі, 2018:

1. Будівництво — 10 000 грн
2. Транспорт / логістика — 9 000 грн
3. Виробництво / енергетика — 8 000 грн
4. Бари / ресторани — 7 000 грн
5. Початок кар’єри / студенти — 7 000 грн

У барно-ресторанній сфері оклади виросли на 27% у порівнянні з минулим роком. Середня зарплата стабілізувалася у вересні і до цього дня становить 7 000 грн. Однак варто звернути увагу на важливий нюанс: зазвичай оплата для працівників громадського харчування складається не тільки з фіксованої ставки. Додаткові гроші офіціантам і барменам приносять чайові і відсоток від продажів. Таким чином, середній дохід може вирости навіть удвічі.

Закрили п’ятірку найбільш оплачуваних робіт початківці фахівці. Для них на платформі знайшлася окрема категорія вакансій. Молодим умам також готові платити близько 7 000 грн. З початку навчального року їм пропонували на тисячу менше, але з цієї зими стали обіцяти в середньому вже 7 300 грн.

На півтисячі більше в другому півріччі почали платити і в сфері продажів. Зараз у продавців і реалізаторів є можливість заробляти 6 500 — 7 000 грн. Трохи менше пропонували сільгосп працівникам — близько 6 000 грн. Аналітики OLX Робота відзначають, що в цьому році попит в Дніпрі на них був невеликий.

5 000 грн готові були платити в цьому півріччі охоронцям, домашньому персоналу, а також представникам сфери сервісу і побуту. І якщо фахівцям, які відповідають за безпеку, підвищили оклади на 38%, то прибиральницям і двірникам у 2018 році збільшувати зарплату не поспішали. Зростання ставки в середньому почалося з листопада. В цьому місяці вона склала навіть рекордні 6 000 грн.