Обговорення відповідальності за порушення у сфері ЄСВ
Під час зустрічі з представниками ЗМІ, яка відбулася у Дніпропетровському управлінні Офісу великих платників податків ДФС, начальник відділу погашення боргу Олександр Мороз проінформував: «Посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності повинні дотримуватися вимог законодавства, що регулює пенсійне і соціальне страхування. У разі недотримання або порушення законодавства, пов’язаного зі сплатою ЄСВ, посадові особи підприємств можуть бути притягнуті до різного роду відповідальності (фінансової, адміністративної та кримінальної)».
У ході зустрічі було зазначено, що фінансові санкції (пеня і штраф) накладаються на роботодавців органами ДФС відповідно до ч.11 ст. 25 Закону України від 08.07.2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон №2464). Нараховані штрафи повинні бути сплачені протягом 10 робочих днів відповідно до ч. 15 ст. 25 Закону № 2464. Згідно ч. 16 ст. 25 Закону № 2464, строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується.
На суму недоїмки з ЄСВ нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу. Відповідно до ч. 13 ст.25 Закону №2464 нарахування пені починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно.
Крім того, було зазначено, що відповідно до п. 2 ч.11 статті 25 Закону №2464 за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Наприкінці зустрічі було наголошено на необхідності своєчасної сплати ЄСВ. Це дозволить уникнути відповідальності, передбаченої за порушення вимог законодавства у сфері ЄСВ.