Опалюєте будинок піччю чи каміном? Дотримуйтесь правил безпеки
Кожна друга пожежа – наслідок недбалості, стверджує статистика. Дотримання елементарних вимог безпеки особливо на часі взимку. Якщо у вас вдома пічне опалення або камін, не допускайте перегрівання, випадання з топки жарин та появи в кам’яній кладці тріщин. Ці прості правила допоможуть уникнути надзвичайних ситуацій, а отже – зберегти життя та майно. Про це повідомили в управлінні цивільного захисту Дніпропетровської ОДА.
Щоб піч взимку зігрівала безпечно, слід дотримуватися декількох правил. На горючій підлозі перед топкою треба прибити металевий лист. Всі димові труби і стіни на горищі, через які вони прокладені, повинні бути заштукатурені й побілені. Перед початком та упродовж усього опалювального сезону необхідно очищати димоходи та печі від сажі. Золу й шлак із топки потрібно заливати водою і виносити у спеціально відведені для цього місця.
Груба потріскалася – користуватися нею не можна. Як і складати на печах або поруч з топкою одяг, дрова та інші горючі предмети. Не слід розпалювати вогонь за допомогою легкозаймистих та горючих рідин, використовувати дрова, довжина яких перевищує розміри топки. Заборонено закріплювати на димових трубах антени телевізорів або радіоприймачів. Слід обов’язково закривати дверцята топки.