Оркестр дніпровської музичної школи став гордістю країни

На VI музичному фестивалі хорів і оркестрів у Відні два концерти дав оркестр народних інструментів «Пролісок», у складі якого викладачі та учні Дніпровської дитячої музичної школи №6 ім. Скуратовського. Він став одним із 8 учасників міжнародного фестивалю, на якому свою музику також представили колективи з Естонії, Португалії, Франції, Іспанії, Італії, Ірландії

ЧАС ДО ЄВРОПИ!

Улітку, після вдалого виступу ансамблю «Пролісок» у Львові, директорка ДМШ ім. Скуратовського Наталія Іванова почула від учнів, що Україну із концертами вони вже майже всю об’їздили, а тепер було б добре подивитися Європу.

— Про таке можна було тільки мріяти, тому що фінансово це складно. Аж раптом один із депутатів міськради запропонував, щоб діти побачили Відень. І тоді я знайш­ла цей фестиваль, — розповіла Наталія Ігорівна.

Німецька компанія Musik Reisen Faszination (Музика. Подорож. Захоп­лення) по європейських містах, що є туристичними цент­рами, організовує щороку кілька міжнародних музичних фестивалів. Вхід на них для слухачів безкоштовний, а ось артистам для участі доводиться робити чималі внески. Натомість колективи отримують можливість виступити у прекрасних залах, представити свою культуру туристам з усього світу, послухати майстерних виконавців з інших країн і оглянути видатні пам’ятки. Один із фестивалів MRF відбувається на початку листопада у столиці Австрії.
Іванова надіслала заявку. Переглянувши записи виступів оркестру «Пролісок», організатори повідомили, що колектив пройшов відбір. Завдяки 400 тисячам гривень від депутата юні музиканти прийняли запрошення на Wien Music Festival (Віденський музичний фестиваль).

ЩИРО ­АПЛОДУВАЛИ

Оркестр народних інструментів «Пролісок» виступив у двох віденських залах.  Спочатку — у церкві Міноритів, збудованій у XIV столітті, відомій тим, що там є копія фрески «Тайна вечеря» Леонардо да Вінчі. За­звичай грати у церкві складно, але акустика у цьому храмі, розповіла Іванова, дуже гарна, тому там постійно відбуваються концерти й музичні ­фестивалі.

Тут камерний склад «Проліску» виконав гавот із «Сюїти у старовинному стилі» Володимира Скуратовського і знамениту «Мелодію» Мирослава Скорика. Наступного дня у концертній залі Ербар повний склад оркестру зіграв 6 творів різного спрямування.

— Нам було важливо представити сучасну українську музику і показати, що оркестр може грати і народну, і європейську, і джазову музику, — розповіла Наталія Іванова. — Нас вразило, що ця вихована європей­ська публіка після першого твору раптом почала кричати, як у нас на стадіонах кричать. І така реакція була на кожен твір, а після виступу нам щиро аплодували. А найприємнішим був відгук директора фестивалю. Пан Ласковскі підійшов до нас після репетиції. Ми сказали, що «Пролісок» — один із кращих дитячих оркестрів України (ми об’їздили багато фестивалів, ми це знаємо), а він висловив свій захват: «Повірте, це один із найкращих оркестрів не тільки України!» Треба було виїхати з країни, щоб точно усвідомити, чого ти вартий.
Крім диплома про виступ на Віденському музичному фестивалі, «Пролісок» отримав ваучер на 500 євро для поїздки на наступний фестиваль.

— Багато учасників оркестру останній рік навчаються у школі, і я дуже хочу знайти можливість, аби саме цей склад колективу в липні поїхав до Будапешта, — зазначила директорка.

 

Наталія Рекуненко, фото зі сторінки у Фейсбуці MRF Music Festival