Під час візиту до США Президент України запропонує низку міжнародних ініціатив

Під час візиту до Сполучених Штатів Америки 26-29 вересня Президент України у Нью-Йорку візьме участь у роботі ювілейної, 70-ї сесії Генеральної асамблеї ООН, ще двох міжнародних форумів та проведе низку двосторонніх зустрічей, повідомляється на офіційному сайті Глави держави.
Про це повідомив на брифінгу Заступник Глави АП Костянтин Єлісєєв. «Протягом кількох днів перебування Президента в Нью-Йорку кожна хвилина буде розписана і буде присвячена проведенню заходів, зустрічей, щоб просувати інтереси України і забезпечити формування потужної підтримки Української держави в сучасних безпекових умовах», – сказав він.
Заступник Глави АП назвав символічним той факт, що ця ювілейна сесія має тему «Шлях вперед до миру, безпеки та прав людини». Україна є державою-засновницею ООН, українська делегація брала участь у розробці Статуту Організації. В той же час, наша країна зараз є жертвою агресії з боку одного з постійних членів Ради Безпеки ООН.
«Президент надає виключно важливе значення цьому візиту, щоб продемонструвати активну і послідовну позицію України на захист ключових, базових цінностей Статуту ООН, надати всебічну інформацію щодо ситуації, яка відбувається навколо України, зокрема в частині незаконної анексії Криму і агресії на Сході України», – зазначив Костянтин Єлісєєв.
Заступник Глави АП повідомив, що, зокрема, Україна ставитиме питання про утримання від застосування права вето у випадку голосування у Раді Безпеки ООН щодо масштабних злочинів проти людства, геноциду та воєнних злочинів. Також планується ініціювати дискусію в рамках ООН на тему гібридних воєн та способів протидії їм з метою мобілізації міжнародної підтримки. Ще одна ініціатива – протидія інформаційним війнам та пропагандистським кампаніям.
Ряд українських ініціатив будуть пов’язані із боротьбою з тероризмом. Окремо ставитиметься питання прав людини в Криму, а також питання захисту довкілля в умовах конфліктів. «Ми хочемо показати наслідки і ризики екологічної катастрофи, до якої може привести російська агресія у Донецькій і Луганській областях», – сказав Костянтин Єлісєєв.
Ще одна ініціатива – поглиблення взаємодії у подоланні техногенних катастроф. «Наступного року будуть 30-ті роковини аварії на Чорнобильській АЕС. З цієї нагоди ми ініціюватимемо проведення спеціального засідання Генеральної асамблеї ООН», – повідомив він.

Добавить комментарий