По-новому  подивитися на Дмитра Яворницького запрошують в «Літературному Придніпров’ї»

Запорожець-характерник, Дон Кіхот чи Козак Мамай? Хто ж такий насправді  Дмитро Яворницький? Розібратися в цьому та по-новому поглянути на життя  добре відомого дніпропетровцям академіка запрошують в музеї «Літературне Придніпров’я». Завтра тут відкриється літературно-мистецька виставка «Яворницький – літературний герой». Про це повідомили в управлінні культури, національностей і релігій облдержадміністрації.

На виставці вперше покажуть справжні раритети з фондової колекції музею. Рукописи, книжки та журнали,  листи із віршами, світлини, малюнки. І все це —  присвячено Дмитру Яворницькому. А ще – світлини, речі та автобіографічний роман вченого. Експозиція розкаже відвідувачам про образ Дмитра Яворницького в українській літературі.

«Максиму Рильському Яворницький здавався запорожцем-характерником. Олесь Гончар бачив у ньому «пішого Дон Кіхота», а Олександру Ільченку він скидався загадковим Козаком Мамаєм. То ж хто він, Дмитро Яворницький, через призму століть і письменницьких роздумів? Розібратися в цьому допоможе експозиція в музеї», — сказала начальник управління культури, національностей і релігій облдержадміністрації Наталія Першина.

Стартує виставка 27 жовтня о 16.00. Відкриття буде театралізованим. Прем’єрний показ вистави фольклорно-обрядовий театр «Вертеп Марії» присвятить Д. Яворницькому. Прозвучать вірші дніпропетровських поетів та творчої молоді, присвячені академіку.

Музей «Літературне Придніпров’я» знаходиться за адресою:  пр. К. Маркса, 64.

Добавить комментарий