Italian writer Umberto Eco listens to a question during the presentation of his latest novel "The Cemetery of Prague" in Madrid December 13, 2010. REUTERS/Andrea Comas

Помер італійський письменник і філософ Умберто Еко

Італійський історик,  філософ і письменник Умберто Еко, найбільш відомий своїм романом “Ім’я троянди”, помер у віці 84 років.  За словами представників його родини, письменник помер у п’ятницю ввечері у себе вдома. Інші подробиці не повідомляються, передає”Уніан” з посиланням на Бі-Бі-Сі.

Умберто Еко народився в невеликому місті недалеко від Туріну в 1932 році. 1954 року він закінчив Туринський університет, де вивчав середньовічну філософію та літературу. Свій перший роман – “Ім’я троянди” – Еко опублікував у 1980 році. Ця книга згодом стала найвідомішою його літературною працею і була екранізована в 1986 році. Головну роль у фільмі зіграв Шон Коннері.
Сьомий та останній роман Умберто Еко – “Нульовий номер” – був опублікований в січні 2015 року.

Сам Еко вважав письменницьку діяльність не найважливішою частиною свого життя. “Я філософ. Я пишу романи тільки по вихідних”, – говорив він. Еко у 1988 році заснував департамент комунікацій в Університеті Сан-Марино. Він викладав теорію культури і естетику в університетах Мілану, Туріна та Флоренції.
Умберто Еко був почесним доктором багатьох університетів. Він написав велику кількість есе з філософії, мовознавства, семіотики, середньовічної естетики.

 

 

Залишити відповідь