Помер творець мультфільмів про кота Леопольда

У Німеччині на 78-му році життя помер знаменитий радянський мультиплікатор, творець мультфільмів про кота Леопольда, Анатолій Рєзніков. Повідомляє styler.rbc.ua.
Останні дні мультиплікатор прожив в німецькому місті Золінгене. Радянський режисер відомий завдяки таким мультфільмам, як «Солом’яний бичок», «Робінзон Кузя», «Копійка», а широку популярність Рєзнікову принесли «Раз ковбой, два ковбой» і серія мультфільмів про пригоди кота Леопольда за сценарієм Аркадія Хайта.
Режисер мультиплікаційних фільмів народився 20 грудня 1940 року в місті Білосток. Дитинство і юність провів у Тбілісі. У 1958 році закінчив Тбіліське училище живопису, а в 1961 році пішов на роботу в Центральну студію документальних фільмів у Москві. На ЦСДФ захопився мультиплікацією. У 1968 році закінчив факультет промислової естетики Московського державного художнього університету (колишнє Вище художньо-промислове училище імені Строганова) за спеціальністю художник-дизайнер. У 1970 році в якості художника-мультиплікатора прийшов на центральне телебачення, у Творче об’єднання «Екран», де створювалася студія «Мульттелефильм».
Варто відзначити, що Рєзніков є лауреатом Державної премії СРСР за твори літератури та мистецтва для дітей, а також заслуженим діячем мистецтв Росії.