Понад 40% українців жертвували гроші на потреби армії чи допомогу переселенцям у цьому році

За 2015 рік 41% українців давали гроші волонтерам – на потреби армії чи допомогу переселенцям. Про це сказала директор Фонду “Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва” Ірина Бекешкіна на брифінгу в Києві, презентуючи результати дослідження, повідомляє “Українська правда” з посиланням на “Інтерфакс-Україна”.

“По регіонах два лідери – західний регіон і Донбас. На звільнених територіях Донбасу 19% опитаних відповіли, що займалися волонтерською діяльністю. Якщо на заході України більша допомога (армії), то на Донбасі – переселенцям”, – повідомила вона.

Бекешкіна відзначила, що, попри погіршення матеріального стану українців, 41% респондентів жертвували гроші волонтерам (у західних регіонах України таких 80%).

“Якщо говорити про суми, то в середньому кожен пожертвував 300 грн… Люди дають гроші на армію (65%), хворим і інвалідам (20%), на потреби переселенців (12%), на релігійні потреби (12%)”, – розповіла вона.

За її словами поточна ситуація, зокрема, на Донбасі, призвела до різкого зниження пожертвувань на такі потреби, як екологія (1%), захист тварин (менше 2%), фізкультура й спорт (менше 1%).

Директор Українського форуму благодійників Ганна Гулевська-Черниш на брифінгу зазначила, що в рейтингу за індексом пожертвувань британської організації Caf International Україна посіла 84-те місце, тоді як торік – 110-те місце.

Залишити відповідь