Поради до свят: обираємо безпечні ялинкові прикраси

Вже багато площ і скверів України «одягають» у новорічні прикраси. Зовсім скоро настане час, коли у кожній оселі з’явиться ялинка. Але прикраси та декор можуть стати не лише радістю, але і певною загрозою для здоров’я. Як правильно обрати ялинкові прикраси, аби вони вам не нашкодили?

Якість матеріалу

Найнебезпечнішими є ялинкові іграшки з дешевого пластику. Разом із ними в оселю потрапляє величезна кількість  токсичних речовин — ртуть, миш’як, формальдегід і мідь. Небезпеку може ховати і шкідлива фарба, якою покривають іграшки. Якщо у складі є важкий метал свинець – отруєння забезпечене (якщо у домочадців почалася алергія або сильний кашель — зверніть увагу на найяскравіші іграшки, причина може бути саме у них).

Ялинка

Уважно поставтесь  і до вибору штучної ялинки, якщо не хочете придбати живу. Дерево може бути виготовлене з низькопробного пластику, а ще на гілках може збиратися багато пилу — ідеальне середовище для розмноження пилових кліщів, які викликають алергію. Такі ялинки – гарантований смолоскип, який відразу горітиме, якщо виникне якесь замикання, наприклад, у електричних вогниках (до речі, електрична гірлянда, якою прикрашають зелену красуню, розігріває пластик і дерево починає виділяти у повітря небезпечні речовини).

Практичні поради

  • купуйте якісні новорічні іграшки. Дешеві речі апріорі не можуть бути якісними
  • віддавайте поради вітчизняним виробникам, із маркуванням державного стандарту.
  • понюхайте вироби, які купуєте. Якщо виріб відчутно віддає хімією або з них буквально на очах обсипаються блискітки – це точно не варто нести в дім.
  • аби точно не сумніватися у якості прикрас – виготовляйте деякий декор власноруч, адже зараз у магазинах є увесь необхідний реквізит.

Добавить комментарий