Працювати разом із громадськістю Дніпропетровщини

Директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громад­ськістю Дніпропетровської облдержадміністрації Віталій Миколайович Маласай розповів про активність мешканців Дніпропетровщини, діяльність громадської ради при ОДА та як місцева влада налагоджує діалог із пересічними жителями області.

ШИРОКІ ПОВНОВАЖЕННЯ

Для конструктивного діалогу влади та громадян при Дніпропетровській облдерж­адміністрації працює громадська рада.

«Громадська рада є постійно діючим колегіальним виборним консультативно-дорадчим органом, що створений для сприяння участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики, налагодження ефективної взаємодії ДніпроОДА з громадськістю», – зазначає Віталій Маласай.

Вона має досить широкі повноваження. Серед її функцій – збір, узагальнення та подання Дніпропетровській облдержадміністрації пропозиції від громадських організацій щодо вирішення питань, які мають суспільне значення. Також вона займається організацією публічних заходів, де обговорюються актуальні питання розвитку регіону. Крім того, громадська рада повинна інформувати громадян про свою діяльність, прийняті рішення та їхнє виконання на офіційному веб-сайті облдержадміністрації.

 «До громадської ради при Дніпропетровській обласній державній адміністрації ввійшли 35 представників інститутів громадянського суспільства. Загалом в області зареєстровано понад 5 тисяч громадських організацій. Найактивніше представники громадськості проявляють себе в обласному центрі та у таких містах, як Кривий Ріг, Кам’янське, Павлоград, Нікополь, Жовті Води. Та все ж хочеться, щоб і в найвіддаленіших містах і селах нашої області розв’язувалися проблеми, про них треба говорити, а не чекати кращих часів і того, що все зробиться без вашої участі», – наголосив Віталій Миколайович.

НЕ ЛИШЕ ЗВІТИ

Нині перед громадською радою стоять нові виклики і завдання.

По-перше, вона не має бути «зручною» для влади, її робота – це не лише звіти, але й конкретні дії. По-друге, в новій громадській раді при Дніпропетровській обласній державній адміністрації – ті люди, які прагнуть змін та несуть відповідальність за прийняті рішення. На їхнє тверде переконання, громадська рада повинна стати каналом порозуміння та зворотного зв’язку між владою та громадянським суспільством.

Серед основних завдань ради: участь і проведення консультацій з громадськістю, конференцій, громадських слухань, «круглих столів» тощо. Це дасть змогу тісніше співпрацювати з мешканцями області та донести до них позиції громадської ради щодо тих чи інших питань нашого життя. Вимогою часу нині є об’єднання для співпраці, для кращого життя!

Дуже важливо, аби громадська рада, з одного боку, була рупором інформування відкритої роботи влади, а з іншого – законним та цивілізованим способом висловлення громадської думки із суспільно значущих питань.

«На Дніпропетровщині – досить великий досвід роботи з громадськими об’єднаннями, саме він і дасть змогу вийти на новий міжнародний рівень співпраці», – зауважив Віталій Миколайович.

БУТИ АКТИВНИМИ

Незабаром усі ми відзначатимемо одне з найважливіших свят – День Незалежності України. Перші кроки у розбудові незалежної держави стали випробовуванням для всіх нас – тестуванням на зрілість, терпіння, толерантність, нарешті, – на здоровий глузд. «Україна пройшла дуже непростий шлях до своєї незалежності. І сьогодні завдання кожного з нас – робити свою справу якнайкраще. Саме так ми зможемо збудувати Україну сильною і процвітаючою державою. Благополуччя наших громадян, високий рівень соціальної захищеності й відповідальності стане кроком у бік істинної незалежності. Напередодні свята я бажаю всім мешканцям Дніпропетровської області миру, міцного здоров’я і благополуччя. Будьте активними і відповідальними за власні дії та вчинки», – підсумував Віталій Маласай.

ЦИФРИ І ФАКТИ

В області зареєстровано понад 5 тисяч громадських організацій. Найактивніші – у Дніпрі, Кривому Розі, Кам’янському, Павлограді, Нікополі та Жовтих Водах.