Про кого частіше пишуть у Дніпрі

Днями у Дніпрі відбулася гендерна медіа-кав’ярня, під час якої журналісти обговорили цікаві і незвичні питання: хто переважно є героями  публікацій дніпровських ЗМІ, хто частіше виступає експертами у матеріалах місцевої преси, яким темам надають перевагу Інтернет видання.

На зустрічі було презентовано індекс гендерної чутливості українських медіа. Як зазначили експертки, він був сформований уперше в Україні. Загалом було проаналізовано 220 друкованих та інтернет-видань з 22 областей.

Серед лідерів у гендерному моніторингу – ЗМІ Дніпропетровської області. Зокрема, було проаналізовано 5 друкованих газет і 5 Інтернет – видань нашої області.

«У друкованих ЗМІ чоловіки-експерти користуються більшою популярністю, ніж жінки, однак різниця незначна. Також чоловіки частіше коментують різноманітні проблеми. Особливе питання – це вживання фемінативів. Показник назв посад і видів діяльності у жіночому роді значно нижчий, ніж у чоловічому», — розповіла  координаторка Волинського прес-клубу, керівниця проекту «Гендерний простір сучасної журналістики: від теорії до практики» Богдана Стельмах.