Пройшла зустріч Золотого фонду Кривбасу: як це було

Вечори Трудової слави, які проводяться за ініціативою міської організації ветеранів, стали традиційними в усіх ветеранських організаціях Кривого Рогу. Один із таких заходів — соціально-інформаційний проект «Золотий фонд Кривбасу» — наприкінці року відбувся у Центрально-Міському районі міста.

Славні жителі

Ініціаторами стали районна організація ветеранів за підтримки голови Центрально-Міської районної у місті ради Сергія Нєженцева та працівники виконкому. Подія відбулася у приміщенні Криворізького театру драми та музичної комедії ім. Т. Шевченка.

Як розповіла «Віс­тям» голова комісії з культурно-масової та інформаційної роботи Центрально-Міської районної організації ветеранів Ніна Романчук, суспільно-інформаційний проект передбачав зустріч трьох поколінь у рамках роботи Цент­ру національно-патріотичного виховання «Патріот Кривбасу» за участю учнів 22 шкіл району. В залі були присутні старші люди, які уже тривалий час живуть у Центрально-Міському районі та прославились своїми видатними справами; люди, які звеличують землю дідів і батьків, продовжують творити історію свого міста, є Золотим фондом Кривбасу. А молоде покоління, народжене на землі металургів та шахтарів, упевнено крокує їхніми стежками, продовжуючи плідні здобутки.

Район пишається своїми знатними мешканцями. Це — Герой України Олександр Владимиренко, який отримав високу нагороду за видатні особисті заслуги у розвитку металургійного виробництва та досягнення високих виробничих показників.

Юрій Вілкул — міський голова Кривого Рогу. Його життя тісно поєднане із Центрально-Міським районом, у якому він виріс. Сьогодні завдяки його ініціативам та енергії місто квітне та розвивається.

Упродовж багатьох років керували ра­йоном відомі у місті та за його межами само­віддані керівники, до речі, теж мешканці Центрально-Міського району: Юрій Черняєв, В’ячеслав Задорожній, Станіслав Коверніченко. Нині район очолює істинний патріот Сергій Нєженцев. У залі був присутній голова ради Криворізької міської організації ветеранів Микола Дабіжа, який чимало років піклується про людей поважного віку.

Присутні вітали учителя Олександра Давидовича, професора, доктора технічних наук, заслуженого працівника освіти України, який очолював Національну металургійну академію України і зараз продовжує навчати молоде покоління.

У цьому районі мешкає також Володимир Перегудов, лауреат Державної премії СРСР та України у галузі гірничовибухових робіт, відомий в Європі майстер «созидательных взрывов», талановитий керівник і організатор виробництва. Його син — Володимир Перегудов — продовжує справу батька й очолює Державний інститут по проектуванню підприємств гірничорудної промисловості «Кривбаспроект».

Талановиті в усьому

Краса довкілля найстарішого району міста надихає талановитих художників, діячів мистецтв, акторів на творіння шедеврів. Так, Микола Рябоконь, член Національної спілки художників України, зображує куточки старого міста та людей праці. Талановитий Віктор Удовенко, на творчому шляху якого — 60 пейзажів рідного міста, 500 ліричних віршів, іще є автором гімну Центрально-Міського району та міста Кривого Рогу.

А чи кожне місто нашої держави може похвалитись тим, що має народного артис­та? Кривий Ріг — так. І це — Володимир Полубоярцев, який 40 років свого життя присвятив багатогранній творчій діяльності. Ним зіграно більш як 150 головних ролей у виставах, він здійснив понад 7 тисяч виходів на сцену Криворізького театру драми і музичної комедії ім. Т.Шевченка. Як режисер, поставив 25 вистав, бенефісів, займається благодійною концертною діяльністю, його знають і люблять у нашому місті.

63 роки трудового стажу має висококваліфікований фахівець Лариса Суханова — засновниця дитячого хорового мистецтва на Криворіжжі, гордість обласного музичного коледжу. Серед її вихованців багато талановитих митців України та обдарованих дітей. Вона вже відзначила свій 95-річний ювілей та продовжує керувати дитячим хором.

На заході були присутні й ветерани Другої світової війни, учасники ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, воїни-інтернаціоналісти, ветерани військової служби, представники ветеранських організацій 17-ї танкової бригади, ветерани військових з’єднань, які колись базувались на території району — штабу 6-ї гвардій­ської Запорізької військово-транспортної авіаційної дивізії, 182-ї зенітно-ракетної артилерійської дивізії протиповітряної оборони.

На жаль, слова «війна» та «військові дії» стали актуальними і для нас. Сьогодні солдати й офіцери вій­ськових частин, які базуються на Криворіжжі, гідно продовжують традиції своїх дідів та прадідів. Бурхливими оплесками вітали присутніх у залі воїнів АТО, волонтерів, які допомагають бійцям.

На сцену запросили і заслуженого лікаря України, лікаря від Бога (як і його батько Петро Вероповелян) — Миколу Петровича. Він особисто виконував унікальні операції, які зберегли життя ще ненародженим дітям.

Видатні спортсмени

Щедрий наш район і на талановитих освітян! Анатолій Анд­русевич — начальник Криворізького коледжу Національного авіаційного університету — доктор технічних наук, професор. Трудовий стаж Анатолія Олександровича — 40 років, і усі вони — в рідному Криворізькому авіа­коледжі.

Одним із перших у місті в нашому районі розпочав свою роботу Центрально-Міський ліцей. Упродовж багатьох років його очолює Павло Поручинський. Саме у стінах ліцею виростають паростки нових талановитих учених, адже учні і випускники закладу отримують високі нагороди на міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських олімпіадах, творчих конкурсах.

Кривий Ріг — спортивне місто. По всьому світу його прославляють спортсмени. Так, Віктор Коровін — майстер спорту СРСР з важкої атлетики. Олександр Яновський — тренер-викладач відділення з рукопашного бою КПНЗ ДЮСШ №3. Анатолій Волошин — директор Криворізької міської федерації рукопашного бою, головний тренер збірної команди України, майстер 4-го дана з рукопашного бою, суддя міжнародної категорії. Глядачі вітали оплесками видатних спортсменів. Сьогодні у Криворізькій федерації рукопашного бою тренуються близько 500 спортсменів. Вихованці Анатолія Волошина демонструють високі результати на все­українських міжнародних змаганнях, є членами кращих ­команд України!

Вітали й майбутніх учених, призерів все­українських олімпіад, кращих учнів Цент­рально-Міського ліцею, гімназії, обласного музичного коле­джу, юних спортсменів, які примножують спортивну славу України.

У глядацькій залі панувала атмосфера взаємоповаги і добра. Емоційно доповнювали розповіді поважних людей художні номери творчих колективів та солістів: це — народний артист України Володимир Полубоярцев, чудовий маленький співак з великим талантом Емір Зейналов, відомі у місті актриси театру Броніслава Ніколаєва та Валерія Курило, дитячий танцювальний колектив «Ренесанс» (керівник Алла Рідаш), дитячий хор під керівництвом Лариси Суханової, театр моди «Дебют» (керівник Тетяна Ширшова).

Загалом захід відбувся на прекрасній ноті, з гарним настроєм, з теплотою у серці, залишивши у кожного глядача гордість за своїх земляків.

Володимир Думанський