Як створювався романтичний символ Дніпра (Фото)

Дніпро вражає своєю мальовничістю та традиціями. У молодят та закоханих Дніпра тепер є можливість перевірити своє кохання на «міцність». Розповідає портал «Культура Дніпро».

10 вересня 2011 року, до 235-річчя міста Дніпро, було відкрито оновлену лівобережну набережну, яка за мальовничістю не поступається правобережній. Перлиною набережної Маршала Малиновського став оглядовий майданчик з водограєм «Арка закоханих».

Головним архітектором проекту є Дмитро Волік. Водограй складається з 60 5-метрових струменів, що б’ють в 2 ряди і утворюють арку, поруч розташовано ще 48 різновисотних струменів до 2 метрів заввишки, які імітують хвилі.

«Арка закоханих» оснащена дивовижним підсвічуванням. Подібної «родзинки» в інших містах немає. Відкриття «Арки закоханих» пройшло під гаслом «для молодят і закоханих», під час свята на весільному оглядовому майданчику були присутні сімнадцять пар молодят, чиє перше сімейне торжество збіглося з річницею міста.

Так водограй і став одним з романтичних символів міста, принісши нові традиції. Одна з них спеціально для молодят, а ось інша стала традицією для самотніх. Кажуть, що одинокі молоді люди, які посидять на кам’яному весільному диванчику, обов’язково знайдуть собі пару.

Анастасія Дробіна