Самарський Пустинно-Миколаївський монастир: які секрети зберігає давня обитель
Головна святиня запорізьких козаків – військовий монастир Запорізької Січі знаходиться на Дніпропетровщині в кілометрі від міста Новомосковська. Самарський Пустинно-Миколаївський чоловічий монастир – це давня обитель. Його історія нараховує майже п’ятсот років. Які секрети він зберігає та як до нього дістатися, розповіли у відділі туризму Дніпропетровської ОДА.
Монастирський комплекс складається з чотирьох храмів. Один із них – храм Кирика і Улити – підземний. Він знаходиться на глибині десяти метрів під землею. За стародавньою легендо, якщо загадати бажання у підземному храмі, то воно обов’язково збудеться.
В Пустинно-Миколаївському монастирі знаходиться безцінна Охтирська ікона Божої Матері, яку іменують Самарською. Ікона вважається чудотворною та цілющою, про що свідчать не лише народні сказання, а й записи в церковних архівах.
Історія монастиря почалася з церкви, побудованої козаками ще у 1576 році. Храм було перетворено в монастир з притулком для відставних престарілих козаків у 1602 році.
Монастир знаходиться за адресою: м. Новомосковськ, вул. Монастирська, 1.
Телефон для довідок: +38 (098) 850 50 33
Дістатися до монастиря можна з автостанції “Новий центр” у м. Дніпро на маршрутному таксі № 263.