Ще 9 об’єднаних громад Дніпропетровщини стали фінансово незалежними, – Валентин Резніченко

 

Кабмін вніс зміни до перспективного плану розвитку Дніпропетровщини. Ще 9 об’єднаних громад набули повноважень міст обласного значення та переходять на прямі відносини з Державним бюджетом України. До цього такий статус отримали 6об’єднаних громад. Тепер 15 територій регіону мають фінансову незалежність. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Зокрема, на пряме фінансування з держбюджету перейдуть Апостолівська, Єлізарівська, Жовтнева, Ленінська, Ляшківська, Могилівська, Нивотрудівська, Новоолександрівська та Новопокровська об’єднані громади.

Ці 9 громад, а також 6 попередніх отримали фінансову незалежність. Вони фінансуватимуться напряму з державного бюджету та залишатимуть у себе більше зібраних на своїх територіях податків.

«Дніпропетровщина впевнено йде шляхом децентралізації і демонструє реформи Президента України Петра Порошенка в дії. Наразі вже затверджені плани перспективного розвитку 15 об’єднаних територіальних громад регіону. Це означає, що кожна з них отримала більше повноважень та зможе напряму фінансуватися з держбюджету», – наголосив Валентин Резніченко.

Він додав, що головне в процесі децентралізації – це добровільне об’єднання людей. Кожен населений пункт самостійно вирішує з ким надалі вести своє господарство, як розвивати територію.

Загалом на Дніпропетровщині створено 16 об’єднаних громад. 15 вже затверджені Кабміном, ще 1 очікує підтвердження найближчим часом. Відповідно до перспективного плану, схваленого обласною радою, на Дніпропетровщині заплановано створити близько 90 об’єднаних громад.

Залишити відповідь