Щеплення від грипу восени допоможе не захворіти взимку

 

Поки на Дніпропетровщині не зареєстровано жодного випадку захворювання на грип. Не сезон, пояснює інфекціоніст Володимир Чумак. Але каже: подбати про своє здоров’я варто вже зараз. Щеплення від грипу восени зміцнить імунітет, знизить ризик захворіти, допоможе уникнути ускладнень.

Втомленість, головний біль, а згодом й нежить та біль у горлі. Це перші симптоми грипу. Захворіти не складно – достатньо будь-якого стресу чи переохолодження. Щеплення від грипу допоможе скоротити лікування недугу до 5-6 днів, позбутися ускладнень. Ця процедура не обов’язкова. Людина сама вирішує потрібно це їй чи ні. Якщо ж наважились робити, то відвідайте сімейного лікаря. Той підкаже, яку вакцину краще обрати, на що звернути увагу. І головне – прививатися у домашніх умов не можна, наголошує Володимир Чумак.

 Щеплення рекомендується робити дітям до 5 років, вагітним жінкам, літнім людям, а також тим, хто має надмірну вагу, діабет, проблеми з серцем, легенями. Не зайвим буде привитися й медикам, вчителям, продавцям, водіям громадського транспорту та іншим людям, які працюють з оточуючими. Оптимальний варіант для початку вакцинації – листопад-грудень.

Добавить комментарий