Що важливо знати платникам податків Дніпра

Заступник начальника управління – начальник відділу адміністрування підприємств металургійної галузі та інших галузей Центрального управління Офісу великих платників податків ДПС Валентина Моренко  розповіла про особливості обслуговування великих платників та критерії належності платника податків до великих платників податків.

Вона зазначила, що у зв’язку із змінами до Податкового кодексу України, внесеними Законом України від 16 січня 2020 року №466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» змінилися критерії належності платника податків до великих платників податків.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Великий платник податків ‒ юридична особа або постійне представництво нерезидента на території України, у якої обсяг доходу від усіх видів діяльності за останні чотири послідовні податкові (звітні) квартали перевищує еквівалент 50 мільйонів євро, визначений за середньозваженим офіційним курсом Національного банку України за той самий період, або загальна сума податків, зборів, платежів, сплачених до Державного бюджету України, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, крім митних платежів, за такий самий період перевищує еквівалент 1,5 мільйона євро, визначений за середньозваженим офіційним курсом Національного банку України за той самий період (п.п. 14.1.24 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України).

Звертаємо увагу платників, що на сайті ДПС оприлюднено Реєстр великих платників податків на 2021 рік, затверджений наказом ДПС України від 25.09.2020 р. №520. Кількість великих платників на наступний рік складає 1375.

 Суб’єкти господарювання мають можливість ознайомитися з Реєстром великих платників за посиланням:

https://tax.gov.ua/dovidniki–reestri–perelik/reestri/435255.html

У разі включення платника податків до реєстру ВПП на нього поширюються особливості, визначені Податковим кодексом для таких платників та Порядок обліку платників податків і зборів, затверджений наказів Мінфіну України №1588 від 09.12.2011 р. та № 911 від 21.10.2015 р. (із змінами та доповненнями).

Після включення платника податків до Реєстру великих платників податків та отримання повідомлення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику про таке включення, платник податків зобов’язаний стати на облік за основним місцем обліку в територіальному органі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, який здійснює супроводження великих платників податків, з початку податкового періоду (календарного року), на який сформовано Реєстр (п. 64.7 ст. 64 Податкового кодексу).

Великі платники податків, які не обліковуються в контролюючих органах, що здійснюють супроводження великих платників податків, зобов’язані не пізніше 15 листопада поточного року подати заяви за формою N 1-ОПП до одного з контролюючих органів, наведених на зворотному боці повідомлення про включення підприємства до Реєстру ВПП на наступний календарний рік (п. 3 розділу ІІІ Порядку формування Реєстру великих платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України  № 911 від 21.10.2015 р. (із змінами та доповненнями).

Валентина Моренко  повідомила, що за кожним великим платником податків в Офісі закріплений індивідуальний податковий координатор, який здійснює адміністрування всіх податків та забезпечує взаємодію між платником та іншими структурними підрозділами Офісу.

Платники податків, що належать до великих підприємств, подають податкові декларації контролюючому органу в електронній формі з дотриманням вимог законів України “Про електронні документи та електронний документообіг” та “Про електронні довірчі послуги”.

Податкова звітність з податку на додану вартість подається в електронній формі контролюючому органу всіма платниками цього податку з дотриманням вимог законів України “Про електронні документи та електронний документообіг” та “Про електронні довірчі послуги”.

Електронні сервіси, запроваджені ДПС, набувають все більшої популярності серед платників податків. Електронний кабінет складається із загальнодоступної відкритої частини, вхід до якої здійснюється без ідентифікації користувача, та приватної частини (особистого кабінету). Вхід до особистого кабінету здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису будь-якого кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.

За допомогою цього сервісу можна сформувати та надіслати до органів ДПС електронні документи, у тому числі податкову звітність. Також платник може у режимі реального часу отримати доступ до особистої інформації, а саме отримати відомості про суми отриманих доходів і утриманих податків, стан поданої звітності тощо та інформацію про свої об’єкти оподаткування.

Безкоштовним сервісом Державної податкової служби «Електронний кабінет» можна скористатись цілодобово. Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!