Штучний інтелект склав точний психологічний портрет людини по сторінках у соцмережах

Журналістка надала суперкомп’ютеру доступ в свої акаунти в Facebook і Twitter, і на підставі цих даних система склала портрет особистості у вигляді діаграми. Про це повідомляє gazeta.ua із посидланням на ain.ua.
Аналіз особистості журналістки видання NPR Аарті Шахани виконав суперкомп’ютер IBM Watson. Характер дівчини штучний інтелект аналізував за словами, які вона використовує у своїх текстах, загальним тоном повідомлень і іншими даними із соцмереж. На діаграмі зазначені основні особливості її характеру в процентному співвідношенні. Всього їх 88.
Зазначається, що журналістка не очікувала настільки точної оцінки її особистості на підставі даних з її Facebook і Twitter. Її поведінка в різних соцмережах сильно відрізняться. «У Facebook я — це я, а в Twitter я перетворююся на прискіпливу всезнайку. Я думала, система дасть різні оцінки моєї особистості за різними аккаунтам, але оцінка практично однакова. Дивно», — заявила Шахани.
Аналіз проводився за допомогою когнітивної системи IBM. Технологія була розроблена не стільки для використання в психології і психіатрії, скільки для інших сфер, в тому числі, маркетингу.
IBM виявила, що люди з високим ступенем відкритості і низьким емоційним діапазоном (нейротизм) більш прихильно ставляться до реклами і частіше клацають по ній. Чи можливо обдурити Watson, поки невідомо. Нині сервіси аналізу особистості IBM закриті для загального доступу. Корпорація працює над тим, щоб відкрити можливості Watson світу.

Добавить комментарий