Сім чудес України: Хуст лідирує у рейтингу міст
У рамках акції “Сім чудес України” стартував новий конкурс – тепер країна обиратиме сім найкращих історичних міст і містечок. 9 вересня презентація проекту відбулася у закарпатському місті Хуст. Хусту – дев’ятсот двадцять шість років. Проживає тут тридцять дві тисячі мешканців, повідоляють “Подробности”.
Історія міста багата і подивитися є на що. Над ним височіють руїни середньовічного замку, перші згадки про який датуються ще 12 століттям. У середмісті – унікальний костел 14 століття. Спершу він був римо-католицький, пізніше – протестанський. Під час реставрації на його стінах знайшли унікальні фрески 15 століття.
“Протестанти замазали католицькі фрески штукатуркою, так вони зберігалися протягом чотирьох століть посередині зображення трьох канонізованих угорських королів”.
Ще одна родзинка – “чеське містечко”. Кілька вулиць із будівлями звели у двадцятих-тридцятих роках минулого століття. Тоді місто було у складі Чехословаччини, тамтешні архітектори й спроектували квартал.
“Він має таке своє обличчя, свою стилістику, де будівлі подібні одна на одну і мають свій єдиний ансамбль, єдиний образ”, – говорить Василь Орос, головний архітектор міста Хуст.
Та найбільше місто прославилося у 1939 році, тоді на кілька днів стало столицею Карпатської України. У будівлі нинішньої мерії, засідав її уряд. Саме тут і презентували місто експертам проекту. У фіналі конкурсу двадцать одне місто і містечко. Найкращу “сімку” визначать за допомогою журі та інтернет-голосування.
“В українських умовах туризм – це не економіка, це ідеологія, це світогляд, бо завдяки туризму ми об’єднуємо Україну, бо раніше донеччани, луганчани більше їздили в Західну Україну, Київ, вони би інакше уявляли Україну, багато стереотипів було б зруйновано”, – говорить Микола Томенко, керівник проекту “Сім чудес України. Сім історичних міст і містечок України”.
Наразі Хуст лідер рейтингу. Та кожен може проголосувати за свого фаворита в Інтернеті. Конкурс триватиме до 9 листопада цього року.